خدمات دانش آموزان دهم و یازدهم


یک دانش آموز در پایۀ دهم و یازدهم بایستی تعادل درستی میان یادگیری عمیق مفاهیم و مباحث درسی و آمادگی برای کنکور ایجاد نماید. تمرکز بیش از حد بر کنکور در این دوره منجر به پایه ضعیف و افزایش اضطراب دانش آموز می شود. یکی از ارکان مهم برای ایجاد این تعادل، اصلاح سیستم سنجش و ارزشیابی در این پایه ها است. محصول کامل گزینه دو در سال 1401-1400 به نحوی طراحی شده است که پاسخ گوی تمام نیازهای این دوره برای اجرای یک سنجش مولد و استاندارد باشد. خدمات دانش آموزان نهم و دهم در تابستان 1400 نیز از اینجا قابل مشاهده است.

تاریخ و محدوده آزمون های ارزشیابی پیشرفت تحصیلی

در سال تحصیلی 1401-1400 با 10 مرحله آزمون ارزشیابی پیشرفت تحصیلی درس های پایه خود را به طور کامل و در فواصل مناسب، مطالعه و مرور و جمع بندی کنید و در پایان نیم سال اول و دوم نیز تنها بر روی امتحانات مدرسه خود تمرکز نمایید. با برنامه گزینه دو به جای آزمون های یک هفته در میان و خسته کننده در تمام طول سال، بر اساس نیاز آموزشی هر مقطع زمانی آزمون دهید.

ویژگی منحصر به فرد ارزشیابی های پیشرفت تحصیلی آنلاین گزینه دو این است که به دانش آموزان رتبه معتبر و دقیق ارائه می شود.

ارائه رتبه معتبر با تدابیر اتخاذ شده از قبیل برگزاری ارزشیابی در زمان محدود، جابجایی تصادفی گزینه ها برای هر فرد، جابجایی سوالات در هر گروه، عدم ارائه دفترچه سوالات پیش از اتمام آزمون، عدم امکان کپی متن سوال، سیستم هوشمند تشخیص تقلب و ... صورت می گیرد.
آزمون های ارزشیابی سال تحصیلی 1401-1400 ویژۀ دانش آموزان دهم و یازدهم
مرحله تاریخ برگزاری مهلت ثبت نام برگزاری محدودۀ کلی
1 1400/07/23 1400/07/15 آنلاین حضوری آفلاین با دانلود دفترچه


پیشرفت درس های نیمسال اول با پوشش ارزشیابی قبل
2 1400/08/14 1400/08/11 آنلاین
3 1400/09/05 1400/09/02 آنلاین حضوری آفلاین با دانلود دفترچه
4 1400/09/26 1400/09/23 آنلاین
5 1400/10/24 1400/10/21 آنلاین حضوری آفلاین با دانلود دفترچه جمع بندی نیمسال اول
6 1400/11/29 1400/11/26 آنلاین


پیشرفت درس های نیمسال دوم با پوشش ارزشیابی قبل
7 1400/12/20 1400/12/17 آنلاین حضوری آفلاین با دانلود دفترچه
8 1401/01/19 1401/01/16 آنلاین
9 1401/2/2 1401/01/30 آنلاین
10 1401/02/23 1401/02/20 آنلاین حضوری آفلاین با دانلود دفترچه جمع ‏بندی کل
آنلاین آنلاین در بانک سوال
حضوری حضوری (با هماهنگی با نمایندگی شهر خود)
 آفلاین با دانلود دفترچه آفلاین با دانلود دفترچه

شیوۀ اجرای ارزشیابی ها در ستون برگزاری مشخص شده است. ارزشیابی های حضوری، همزمان به صورت آنلاین و آفلاین هم برگزار می شوند. شرایط برگزاری حضوری در هر شهر متناسب با شرایط آن شهر خواهد بود. برای اطلاع از وضعیت برگزاری حضوری، با نمایندگی شهر خود تماس بگیرید. در غیر این صورت این مراحل نیز آنلاین برگزار خواهد شد. در صفحه آزمون آنلاین به صورت کامل در خصوص ویژگی ها و شیوه اجرای ارزشیابی های آنلاین گزینه دو توضیح داده شده است.


درحال بارگذاری...


کارنامه های هوشمند

از نظر ما آزمون، بدونِ تحلیلِ درست و به موقع، فقط یک نمونه سوال است. به همین خاطر پس از هر آزمون در سایت گزینه دو به شما حداقل 5 کارنامه هوشمند و به مدارس 7 گزارش ویژه برای تحلیل سریع، دقیق و جامع آزمون ارائه می کنیم. با استفاده درست از کارنامه های گزینه دو دیگر نیازی به مشاوره حضوری نخواهید داشت. در جدول زیر خلاصه ای از هر کارنامه، گزارش و فیلم معرفی آن قابل مشاهده است.

کارنامه آزمون

مشاهده درصد، تراز و آمارهای فردی و مقایسه ای آزمون

کارنامه تحلیل آزمون

تحلیل سریع آزمون بر اساس پاسخ های نادرست، نزده و درست شما

کارنامه تحلیل یادگیری

نمایش نقاط قوت و ضعف شما در هر درس در طول تمام آزمون ها

کارنامه روند تحصیلی

روند افت و پیشرفت شما در طول آزمون ها به تفکیک درس ها

کارنامه مشاوره آموزشی

توصیف وضعیت درسی شما به زبان ساده

کارنامه زیردرس ها

درصد و تراز آزمون به تفکیک کتاب های درسی ویژه رشته تحصیلی ریاضی

گزارش های مدیر مدرسه

مشاهده وضعیت مدرسه در یک نگاه با 1 گزارش و 2 فایل اکسل برای تحلیل های بیشتر

گزارش های دبیر

مشاهده عملکرد دانش آموزان و تحلیل پاسخگویی به سوالات در 2 گزارش

گزارش های مشاور

بررسی وضعیت دانش آموزان، روند مدرسه، مقایسه با سایر مدارس و وضعیت غیبت دانش آموزان در 4 گزارش

حتی می توانید بدون شرکت در آزمون، همین حالا کارنامه های آزمون گزینه دو را مشاهده کنید و با کلیک روی بخش های مختلف آن، با امکانات فوق العاده این کارنامه ها آشنا شوید.

برای مشاهده نمونه کارنامه ها و مشاوره های گزینه دو کلیک کنید

سنجش مستمر

شرکت در ارزشیابی ‏های درسی تخصصی متناسب با پیشروی برنامۀ مطالعاتی یکی از بخش‏ های مهم در فرآیند یادگیری است. گزینه‏ دو تصمیم دارد در سال تحصیلی 1401-1400 پیشنهادات تخصصی خود را برای سنجش‏ های مستمر مبحثی در اختیار دانش ‏آموزان دهم و یازدهم قرار دهد. این سنجش‏ ها که بر اساس فصل و طبقه‏ بندی کتاب‏ های درسی طراحی شده‏ اند، در تمام دروس آن پایه ارائه می ‏شوند. به این ترتیب دانش‏ آموز می ‏تواند متناسب با برنامه درسی خود، آموخته ‏هایش را در طول سال تحصیلی و با فواصل زمانی کوتاهی با کمک آزمون‏ های مبحثی پیشنهادی گزینه ‏دو سنجیده و در سریع‏ترین زمان ممکن، نقاط ضعف خود را برطرف نماید. مبحثی بودن این آزمون‏ها باعث می‏ شود سؤالات متنوعی از تمامی بخش ‏های یک فصل یا مبحث درسی در اختیار داوطلب قرار بگیرد و او نیز فارغ از استرس‏ های معمول آزمون‏ های چند درس، صرفاً بر روی همان بخش درسی تمرکز ‏کند. دقیقاً به همین دلیل است که این سنجش‏ ها تأثیر جدی بر عمق یادگیری دانش‏ آموز دارند.

بانک سوال


تا به حال فکر کردید چرا باید فقط در آزمون های هماهنگ کشوری، خود را ارزیابی کنید؟ مشاوران همیشه توصیه می کنند پس از مطالعه هر درس، تست بزنید و نقاط قوت و ضعف خود را زودتر برطرف کنید. ما در گزینه دو برای این کار یک بانک سوال استاندارد با امکانات فوق العاده برای دانش آموزان و مدارس ارائه کردیم که می تواند یک جایگزین هوشمندانه و بسیار مقرون به صرفه برای کتاب تست های موجود در بازار باشد.

دانش آموزان با این بانک سوال می توانند با سوالات تالیفی گزینه دو:

 1. تمرین و آزمون آنلاین موضوعی و درسی حل کنید
 2. در آزمون های آنلاین و کتبی مدرسه شرکت کنید
 3. در آزمون های آنلاین گزینه دو شرکت کنید
 4. آزمون های خود را هوشمندانه رفع اشکال کنید


بانک سوال گزینه دو

دانش ‏آموزان گزینه‏ دو در سال تحصیلی می‏توانند متناسب با تعداد آزمونی که ثبت ‏نام کرده ‏اند، زمان مشخصی از دسترسی به بانک سؤال بهره ‏مند شوند. این محدودیت ‏ها دقیقاً متناسب با تعداد مراحل ثبت‏ نامی فرد خواهد بود و زمان دسترسی را مشخص می‏کند، به این مفهوم در زمان مربوطه دانش‏ آموز به تمام امکانات بانک سؤال دسترسی خواهد داشت. انتخاب زمان شروع دسترسی در این شرایط با مخاطب است.

مدارس نیز متناسب با میزان ثبت نامی که در پایه های دهم و یازدهم در هر گروه آزمایشی داشته باشند می توانند از امکانات بانک سوال استفاده نمایند.


رفع اشکال هوشمند

با خدمت منحصر به فرد رفع اشکال هوشمند شما می توانید پس از هر آزمون از طریق کارنامه اصلی و کارنامه تحلیل ارزشیابی خود، یک مجموعه سوال شخصی سازی شده دقیقاً متناسب نقاط قوت و ضعف خود دریافت نمایید. تمرین شخصی بلافاصله پس از دریافت کارنامه خدمتی است که فقط در گزینه دو دریافت می کنید.

این امکان در دو بخش مختلف ارائه می شود:

 1. رفع اشکال با سوالات غلط و نزده: در این گزینه امکان تمرین مجدد سوالات غلط و نزده آزمون در بانک سوال برای شما فراهم شده است.
 2. رفع اشکال با سوالات جدید:در این گزینه امکان تمرین مجدد با سوالات با موضوع مشابه غلط و نزده آزمون در بانک سوال برای شما فراهم شده است. به این ترتیب می توانید نقاط ضعف خود در هر درس را با تمرین شخصی سازی شده و هدفمند برطرف نمایید.


گزینه دو برای شما خدمات آنلاین آموزشی و مشاوره ای ویژه ای را ارائه کرده است که می تواند در کنار آزمون های ارزشیابی پیشرفت تحصیلی، نقش زیادی در تقویت یادگیری درس ها داشته باشد. برای آشنایی بیشتر و یا مشاهده این خدمات، روی هر کدام کلیک کنید.

کلاس درس

فیلم آموزش مجازی درس های مهم در پایه های دهم و یازدهم در این قسمت ارائه شده است

پاسخ تشریحی شخصی

بعد از آزمون به جای دفترچه چاپی، از سایت گزینه دو پاسخ تشریحی شخصی خود را دریافت کنید

مجموعه آزمون های گزینه دو

با ثبت نام در آزمون های گزینه دو می توانید به آرشیو آزمون های گزینه دو در سال گذشته دسترسی پیدا کنید

نمونه سوال امتحان

با نمونه سوال های دبیران گزینه دو و پاسخ تشریحی آنها برای امتحان نیمسال اول و دوم آماده شوید

برنامه مطالعاتی

متناسب با برنامه آزمون های گزینه دو، برنامه مطالعاتی هفتگی دریافت کنید.

پرسش و پاسخ مشاوره ای

سوالات مشاوره ای خود را از مشاوران گزینه دو بپرسید و پاسخ سوالات پرتکرار دانش آموزان در سال های گذشته را هم مشاهده کنید

فیلم های مشاوره ای

بیش از 1200 فیلم مشاوره ای در موضوعات مختلف از قبیل هنر آزمون دادن، مدیریت زمان، نحوه خلاصه نویسی و ... برای شما گردآوری شده است

مقالات مشاوره ای

بیش از 600 مقاله مشاوره ای در موضوعات مختلف از قبیل روش صحیح مطالعه، تغذیه مناسب، تندخوانی، تقویت حافظه و ... برای شما گردآوری شده است

نرم‌ افزار تخمین رتبه (ویژه پایه یازدهم)

در این نرم افزار، درصدهای احتمالی خود را اعلام می کنید و رتبه شما در مقایسه با آخرین کنکور برگزار شده، در زیرگروه‌های مختلف تخمین زده می شود. (از فروردین 1400)

شرایط و قوانین ثبت نام


لازم به ذکر است هزینه ثبت نام در هر مرحله از آزمون های تابستان 1400 گزینه دو برابر با 65,000 تومان است که در مجموع، هزینه 10 مرحله ارزشیابی پیشرفت تحصیلی از مهر 1400 تا خرداد 1401 به همراه خدمات طلایی اختصاصی 650,000 تومان می شود.

نکات مهم:

 1. در ارزشیابی های حضوری، به صورت همزمان امکان شرکت به صورت آنلاین و آفلاین هم وجود دارد.
 2. شرایط برگزاری حضوری در هر شهر متناسب با شرایط آن شهر خواهد بود. برای اطلاع از وضعیت برگزاری حضوری، با نمایندگی شهر خود تماس بگیرید. در غیر این صورت این مراحل نیز آنلاین برگزار خواهد شد.
 3. پس از ثبت نام به هیچ عنوان امکان انصراف وجود ندارد.


ثبت نام در آزمون های گزینه دو از دو طریق زیر امکان پذیر خواهد بود،پیشنهاد میکنیم پیش از ثبت نام براش مشاوره بیشتر با نمایندگی تماس بگیرید و یا نکات مهم ثبت نام را در سایت مطالعه کنید.

داوطلبان قدیمی گزینه دو چه می گویند:پاسخ

یک دانش‌آموز در پایۀ دهم و یازدهم بایستی تعادل درستی میان یادگیری عمیق مفاهیم و مباحث درسی و آمادگی برای کنکور ایجاد نماید. تمرکز بیش از حد بر کنکور در این دوره منجر به پایه ضعیف و افزایش اضطراب دانش‌آموز می‌شود.

پاسخ

در واقع یک نرم افزار بانک سوال مجموعه ای از کتاب های تست است که به شما امکان تست زنی با تعیین دقیق محدوده، محاسبه اتوماتیک زمان و دریافت آنیِ کارنامه را می دهد. با پیشرفت تکنولوژی این امکانات کم کم می تواند جایگزین روش های قدیمی در حوزه آموزش شوند.

پاسخ

هر کدام از این روش ها مزایای خود را دارند و صرفا یکی از آنها نمی تواند تمام نیازهای درسی شما را برآورده کند. ترکیب منطقی و مشاوره ای از آزمون های آنلاین و حضوری، بهترین نتیجه را برای شما به همراه خواهد داشت.

پاسخ

فاصله زمانی بین دو آزمون بایستی برای تحلیل آزمون قبل و رفع نقاط ضعف و آمادگی برای آزمون بعد کافی باشد، در عین حال متناسب با زمان امتحانات، نوروز و ... طراحی شده باشد. برنامه ارزشیابی های گزینه دو از چنین منطقی پیروی می کند.