آزمون آنلاین گزینه دو

در دنیای امروز، آموزش آنلاین بیشتر از همیشه فراگیر شده است. آزمون هم به عنوان بخش مهمی از آموزش از این قاعده مستثنی نیست. در شرایطی که به دلایل مختلف محیطی، برگزاری آزمون حضوری امکان پذیر نیست، آزمون‌های آنلاین معتبر می‌توانند جایگزین مناسبی برای آن باشند.

27.3 میلیون
برگزاری آزمون آنلاین
536.2 هزار
شرکت کننده آزمون آنلاین

در حال حاضر تعابیر مختلفی از آزمون آنلاین در کشور وجود دارد، تا جایی که حتی شرکت در آزمون با دانلود فایل دفترچه و ثبت پاسخبرگ مجازی هم آنلاین محسوب می‌شود! و یا آزمون های کشوری که حتی گاهی چند روز فرصت پاسخگویی دارند و به شما رتبه هم می‌دهند!

ما در گزینه دو تعریف جدیدی از آزمون آنلاین برای شما ارائه کرده ایم که با استانداردهای روز دنیا مطابقت دارد. اگر به دنبال آزمون آنلاین واقعی و استاندارد هستید، توصیه میکنیم حتما تا پایان این مطلب همراه ما باشید و با امکانات ویژه و انواع آزمون آنلاین گزینه دو آشنا شوید.

ویژگی های آزمون آنلاین


آزمون های آنلاین گزینه دو دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد که برای اولین بار توسط این موسسه ارائه شده اند:

 1. جابه جایی گزینه های سوالات آزمون به صورت رندوم برای هر دانش آموز
 2. محاسبه دقیق زمان پاسخگویی بدون احتساب زمان تلف شده ناشی از کندی اینترنت
 3. ارائه رتبه دقیق و معتبر
 4. رفع اشکال هوشمند پس از پایان آزمون

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید بر روی هر یک از موارد زیر کلیک کنید.

جابجایی رندوم گزینه ها

ترتیب گزینه های سوالات در آزمون آنلاین شما با سایر شرکت کنندگان متفاوت است. ویژگی ای که فقط در اپلیکیشن بانک سوال گزینه دو وجود دارد.

محاسبه دقیق زمان آزمون

زمان شما و دوستانتان از لحظه شروع مشابه یکدیگر است و زمان های تلف شده بابت کندی اینترنت هم حذف می‌کنیم.

رتبه معتبر و دقیق

با شرکت در آزمون آنلاین با سوالات استاندارد به همراه محاسبه دقیق زمان و کلید آزمون یکتا، حتما رتبه دقیق و معتبر دریافت خواهید کرد..

رفع اشکال هوشمند

بعد از آزمون آنلاین گزینه دو، می‌توانید با سوالات غلط و نزده و حتی سوالات جدید براساس نقاط ضعفتان تمرین آنلاین حل کنید.

درحال بارگذاری...


امکانات آزمون آنلاین

یکی از مزایای آزمون آنلاین نسبت به آزمون های کاغذی، امکانات ویژه ای است که تکنولوژی هوشمند بانک سوال آن را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید به راحتی از هر جایی که هستید با گوشی موبایل خود در آزمون شرکت کنید و همزمان با مشاهده سوالات با لمس گزینه مورد نظر، پاسخ خود را ثبت کنید. همچنین از سایر امکاناتی که برای راحتی شما در حین آزمون در نظر گرفته شده استفاده کنید تا مدیریت آزمونتان برای شما آسان‌‌تر شود. این امکانات به ترتیب زیر است:

 • پاسخگویی از طریق اپلیکیشن بانک سوال در گوشی موبایل، لپ تاپ و یا هر دستگاه متصل به اینترنت
 • مشاهده و پاسخگویی همزمان به تک تک سوالات با کلیک یا لمس گزینه به جای ثبت کامل پاسخبرگ
 • عدم نیاز به دانلود دفترچه آزمون
 • انتقال خودکار به سوال بعدی پس از پاسخ گویی
 • جا به جایی آسان بین سوالات قبلی و بعدی با استفاده از دکمه های پایین صفحه
 • نشان‌دار کردن سوالاتی که نسبت به پاسخ آنها مطمئن نیستید برای بررسی مجدد در طول آزمون
 • مشاهده ساده و سریع سوالاتی که نشان‌دار کردید در طول آزمون
 • مشاهده زمان سپری شده و زمان باقی‌مانده در طول آزمون
 • جابجایی بین درس ها با کمک منوی بالای صفحه
 • مشاهده سوالاتی که هنوز به آنها پاسخ ندادید از طریق منوی بالای صفحه
 • انتخاب و ذخیره سوالات مورد علاقه برای بررسی‌های بیشتر پس از آزمون
 • امکانات بیشتر مانند تغییر سایز فونت و گزارش خطا

انواع آزمون آنلاین

به طور کلی آزمون‌ آنلاین گزینه دو در سه قالب آزمون آنلاین هماهنگ کشوری، آزمون آنلاین مدرسه و آزمون آنلاین دانش آموز در اپلیکیشن و بانک سوال گزینه دو برگزار می‌شود


آزمون آنلاین کشوری


آزمون آنلاین کشوری توسط گزینه دو طراحی و به صورت هماهنگ در سراسر کشور برگزار می‌شود. این آزمون ها می‌توانند مشابه آزمون‌های حضوری به صورت جامع از تمام کتاب‌ها باشند و یا به شکل آزمون آنلاین درسی برگزار شوند. شما می‌توانید طبق زمانی که از قبل اعلام شده است، به آسانی از منزل در محیطی امن و آرام، با ورود به بانک سوال، آزمون خود را شروع کنید. مدت زمان تعیین شده نیز برای تمام شرکت کنندگان مشابه یکدیگر است. با این آزمون‌ها می‌توانید وضعیت تحصیلی خود را با سوالات استاندارد ارزیابی کرده و مهارت‌های آزمونی خود را تقویت کنید. یادتان باشد نمایش گزینه سوالات برای هر داوطلب متفاوت است بعد از اتمام آزمون بلافاصله درصدهایتان را دریافت می‌کنید و سپس در فاصله کوتاهی، می‌توانید کارنامه‌های نهایی خود را دریافت کنید. در این بخش می‌توانید با سوالات نادرست و نزده خود مجددا تمرین کنید و یا حتی سوالات جدید شخصی دقیقا بر اساس نقاط ضعف آزمونتان دریافت کنید. این همان رفع اشکال هوشمند گزینه دو است که جای دیگری پیدا نمی کنید. به همین دلیل است که ادعا می‌کنیم در زمینه برگزاری آزمون آنلاین استاندارد در کشور پیشرو هستیم. توصیه می کنیم برای بهره بردن هر چه بیشتر از آزمون های آنلاین کشوری، با جدیت و با فراهم کردن شرایط مناسب در منزل در آزمون شرکت کنید. در نهایت این شما هستید که می‌توانید از یک آزمون برای حرکت در مسیر موفقیت، کمترین یا بیشترین استفاده را ببرید. آزمون های کشوری سال تحصیلی 1400-1399 گزینه دو هم به صورت آنلاین برگزار می‌شوند. برای شرکت در این آزمون ها و ثبت نام اینترنتی می‌توانید روی دکمه های زیر کلیک کنید.

آزمون آنلاین مدرسه


آزمون آنلاین مدرسه، آزمونی است که مدارس با استفاده از بانک سوال هوشمند گزینه دو طراحی کرده و برای دانش آموزان خود ارسال می‌کنند.

مدارس دوره اول و دوم متوسطه که دانش‌آموزان خود را به صورت گروهی در آزمون‌ها و ارزشیابی‌های گزینه‌دو ثبت‌نام کرده اند، می‌توانند به چندین هزار سوال در نرم افزار بانک سوال هوشمند گزینه دو دسترسی داشته باشند و مجموعه ‌سوال‌های مورد نظر خود را به تفکیک موضوع، درس، فصل و کتاب انتخاب و در قالب آزمون برگزار کنند. امکانات بیشتری مانند انتخاب اتوماتیک یا دستی سوالات، تعیین سطح سختی سوال، طراحی آزمون درسی یا موضوعی، تعیین بازه زمانی دقیق برای شروع و مدت پاسخگویی آزمون، تعیین ترتیب سوالات، امکان ارسال نوتیفیکیشن به مخاطبان، امکان جابجایی رندوم گزینه‌ها برای دانش آموزان، امکان انتخاب دانش آموزان مورد نظر و ... در بانک سوال برای دبیران و مشاوران مدارس فراهم شده است. پس از آزمون نیز برای دانش آموزان کارنامه صادر می‌شود و برای مدارس نیز متناسب با آزمون، 1 یا 2 گزارش گروهی به همراه کارنامه دانش آموزانشان ارائه می‌شود. برای اطلاع بیشتر از این خدمات می‌توانید مطلب مربوط به بانک سوال مدرسه را مطالعه نمایید.

مدارس برای ثبت نام گروهی باید با نمایندگی گزینه دو در شهر خود تماس حاصل فرمایند.

آزمون آنلاین دانش آموز


دانش آموزان و داوطلبان گزینه‌دو از پایه هفتم تا دوازدهم می توانند با استفاده از اپلیکیشن و نرم افزار بانک سوال هوشمند گزینه دو از خودشان آزمون آنلاین بگیرند!

یعنی با استفاده از امکانات اپلیکیشن، دقیقا آزمونی متناسب با نیازتان بسازید. شما می‌توانید با تعیین دقیق موضوع، تعداد و میزان سختی سوالات، انتخاب سوالاتی که تاکنون بلد نبوده اید وچندین فیلتر دیگر با چندین هزار سوال تالیفی گزینه دو، آزمون آنلاین خود را بسازید و کارنامه بگیرید. برای اطلاع بیشتر از این امکانات ویژه می‌توانید مطلب مربوط به بانک سوال دانش آموز را مطالعه نمایید.

یکی از نقاط تمایز آزمون آنلاین گزینه دو این است که شما می‌توانید در کارنامه آزمون‌ خود از بخش رفع اشکال هوشمند، با سوالات نادرست و نزده تان یا سوالاتی با موضوع مشابه آنها، دوباره تمرین کنید.

دسترسی به این سرویس به صورت رایگان ویژه داوطلبان آزمون های گزینه‌دو است. به این منظور می‌توانید پس از عضویت در سایت، ثبت نام اینترنتی انجام دهید و یا با نمایندگی گزینه دو در شهر خود برای ثبت نام در آزمون ها تماس بگیرید.


راهنما


تمام آنچه که برای شرکت در آزمون‌های آنلاین گزینه دو لازم خواهید داشت اینترنت و گوشی موبایل یا کامپیوتر و ... است. محیط طراحی شده در بانک سوال به گونه ایست که دسترسی به آزمون‌های مورد نظر و سایر امکانات آن بسیار ساده است؛ اما توصیه می کنیم برای آشنایی بیشتر با روش شرکت در آزمون، روی راهنمای آزمون کلیک کنید.

همچنین می توانید بعد از ثبت نام در آزمون ها، یک بار به طور آزمایشی در آزمون آنلاین شرکت کنید. دقت کنید نتیجه آزمون آزمایشی شما در جایی ثبت نمی شود و فقط برای آشنایی کاربران طراحی شده است. پس نگران پاسخ های خود نباشید و فقط سعی کنید که امکانات آزمون را بررسی کنید. برای این کار حتما با نام کاربری و رمز عبور آزمون‌های خود وارد سایت شوید.


درحال بارگذاری...

سوالات متداول


چطور می‌توانم در آزمون آنلاین گزینه دو شرکت کنم؟

برای شرکت در آزمون‌های آنلاین گزینه دو ابتدا می‌بایست به صورت اینترنتی یا نمایندگی در آزمون ها ثبت نام کنید. حالا فقط لازم است اپلیکیشن بانک سوال هوشمند گزینه دو را دانلود کنید یا از طریق نرم افزار بانک سوال موجود در سایت گزینه دو از آزمون‌های آنلاین و خدمات بانک سوال بهره ببرید.


چگونه اپلیکیشن گزینه دو را دانلود و نصب کنم؟

نسخه اندروید اپلیکیشن بانک سوال گزینه دو مستقیما از گوگل پلی و نسخه وب اپلیکیشن آن برای iOS قابل دانلود است. برای دسترسی سریع روی دکمه مورد نظر کلیک کنید.


آیا با جابجایی رندوم گزینه‌ها اگر از آزمون خارج شوم، پاسخ‌هایم جابجا می‌شوند؟

خیر، در صورت خروج از آزمون، سوالاتی که تا کنون به آن پاسخ داده اید باقی می‌ماند. اما باید توجه داشته باشید که با خروج از آزمون، زمان شما همچنان کسر می‌شود. بنابراین توصیه می‌کنیم در طول برگزاری آزمون‌های کشوری و مدرسه ای خود، از برنامه خارج نشوید.

چرا زمان آزمون آنلاین کشوری گزینه دو نسبت به سایر موسسات خیلی کمتر است؟

گزینه دو متعهد است همواره آزمون های کشوری خود را با بالاترین استاندارد برگزار کند تا نتایج آن از جمله رتبه ای که ارائه می‌دهد دقت و اعتبار بالایی داشته باشد. همین موضوع یکی از وجه تمایزات اساسی آزمون آنلاین گزینه دو با سایرین است که زمان آزمون خود را برخلاف سایر آزمون‌هایی که ممکن است از یک تا چند روز فرصت پاسخگویی داشته باشند، به چند ساعت و دقیقا مشابه زمان آزمون حضوری کاهش داده است. در آزمون آنلاین کشوری گزینه دو همه شرکت کنندگان همزمان آزمون خود را آغاز می‌کنند و زمان آزمون نیز بسیار دقیق و برای همه یکسان در نظر گرفته شود. بنابراین شرایط آزمون برای همه یکسان بوده و کارنامه‌ها همزمان برای همه صادر می‌شود. این به شما کمک میکند تا با استناد به رتبه خود و گزارش‌های تحلیلی- مقایسه ای دقیقی که در جامعه آماری بزرگ گزینه دو کسب کرده اید، به ارزیابی درستی از وضعیت تان دست یابید.

آیا امکان استفاده از آزمون آنلاین، بدون ثبت نام در آزمون‌های کشوری گزینه دو فراهم است؟

خیر، در حال حاضر تنها با ثبت نام در آزمون‌های هماهنگ کشوری گزینه دو می‌توانید در آزمون‌های آنلاین در بانک سوال شرکت کرده و متناسب با ثبت نام خود از سایر خدمات بانک سوال استفاده کنید.

چطور در بانک سوال مدرسه، آزمون آنلاین بسازم؟

شما می توانید در کوتاه ترین زمان از طریق آزمون سریع و یا با بیشترین جزئیات از طریق آزمون پیشرفته، سوالات مورد نظر خود را انتخاب کنید و با انتخاب پایه و گروه های مورد نظر خود، آزمون را به صورت آنلاین یا کتبی برگزار کنید.

من نام کاربری و رمز عبور خود را فراموش کردم. چطور می‌توانم در آزمون شرکت کنم؟

به صورت پیش فرض نام کاربری شما، شماره داوطلبی آزمون و رمز عبورتان نیز کد ملی شماست. اگر شماره موبایل خود را در هنگام ثبت نام واردکرده باشید، می توانید نام کاربری و رمز عبور خود را مجدد دریافت کنید. برای توضیحات بیشتر و مشاهده فیلم آموزشی اینجا کلیک کنید. در صورت مشکل با نمایندگی شهر خود یا روابط عمومی موسسه گزینه دو به شماره ۲۲۲۳۹۳۹۲-۰۲۱ در ساعات اداری تماس بگیرید.

داوطلبان قدیمی گزینه دو چه می گویند:پاسخ

برای شرکت در آزمون‌های آنلاین گزینه دو ابتدا می‌بایست به صورت اینترنتی یا نمایندگی در آزمون ها ثبت نام کنید. حالا فقط لازم است اپلیکیشن بانک سوال هوشمند گزینه دو را دانلود کنید یا از طریق نرم افزار بانک سوال موجود در سایت گزینه دو از آزمون‌های آنلاین و خدمات بانک سوال بهره ببرید.

پاسخ

نسخه اندروید اپلیکیشن بانک سوال گزینه دو مستقیما از گوگل پلی و نسخه وب اپلیکیشن آن برای iOS قابل دانلود است. برای دسترسی سریع روی دکمه مورد نظر کلیک کنید.

پاسخ

خیر، در صورت خروج از آزمون، سوالاتی که تا کنون به آن پاسخ داده اید باقی می‌ماند. اما باید توجه داشته باشید که با خروج از آزمون، زمان شما همچنان کسر می‌شود. بنابراین توصیه می‌کنیم در طول برگزاری آزمون‌های کشوری و مدرسه ای خود، از برنامه خارج نشوید.

پاسخ

شما می توانید در کوتاه ترین زمان از طریق آزمون سریع و یا با بیشترین جزئیات از طریق آزمون پیشرفته، سوالات مورد نظر خود را انتخاب کنید و با انتخاب پایه و گروه های مورد نظر خود، آزمون را به صورت آنلاین یا کتبی برگزار کنید.