خدمات تابستان 1400 ویژه دانش آموزان نهم به دهم و دهم به یازدهم


گزینه دو در تابستان 1400 به دانش آموزان در تغییر پایه نهم به دهم و همچنین دهم به یازدهم خدمات آموزشی و مشاوره ای ویژه ای را ارائه می دهد. با توجه به اینکه دانش آموزان در شرایط تعطیلات اجباری مدارس و اختلال در برنامه های آموزشی نتوانسته اند به طور مطلوب از سال تحصیلی 1400-1399 بهره ببرند، این خدمات به دانش آموز و مدرسه برای تحقق آموزش بهتر پایه های نهم و دهم در تابستان کمک می کند تا دروس سال قبل خود را یک بار دیگر مرور و جمع بندی نمایند و سال تحصیلی 1401-1400 را با آمادگی کامل آغاز کنند. خدمات دانش آموزان دهم و یازدهم در سال تحصیلی از اینجا قابل مشاهده است.

درحال بارگذاری...

آزمون های ارزشیابی پیشرفت تحصیلی

در تابستان 1400، 4 مرحله آزمون ارزشیابی پیشرفت تحصیلی ویژۀ دانش آموزانی که پایه نهم یا دهم خود را به اتمام رساندند، پیش بینی شده است. هدف از این ارزشیابی ها، تکمیل و مرور آموزش سال گذشته به معنی جمع بندی و مرور پایۀ دهم برای یازدهمی ها و جمع بندی و مرور پایۀ نهم برای دهمی ها در طول 9 هفته در تابستان است.

ویژگی منحصر به فرد ارزشیابی های پیشرفت تحصیلی آنلاین گزینه دو این است که به دانش آموزان رتبه معتبر و دقیق ارائه می شود. ارائه این رتبه معتبر با تدابیر اتخاذ شده از قبیل برگزاری ارزشیابی در زمان محدود و مشابه برای تمام شرکت کننده ها، جابجایی تصادفی گزینه ها برای هر فرد، جابجایی سوالات در هر گروه، عدم ارائه دفترچه سوالات پیش از اتمام آزمون، عدم امکان کپی متن سوال، سیستم هوشمند تشخیص تقلب و ... صورت می گیرد.

تاریخ و محدوده کلی ارزشیابی ها

مرحله تاریخ برگزاری مهلت ثبت نام محدودۀ کلی
1 1400/04/25 1400/04/17 حدود 25% کل محدودۀ پایۀ نهم/ دهم
2 1400/05/08 1400/05/05 از شروع 25% تا پایان 50% محدودۀ پایۀ نهم/ دهم
3 1400/05/22 1400/05/19 از شروع 50% تا پایان 75% محدودۀ پایۀ نهم/ دهم
4 1400/06/12 1400/06/09 100% محدودۀ پایۀ نهم/ دهم
شیوۀ برگزاری ارزشیابی ها در تابستان، صرفاً آنلاین خواهد بود.

مشاهده محدوده جزئی ارزشیابی های تابستان


کارنامه ها و کارنماهای هوشمند

گزینه دو در تابستان 1400 پس از هر مرحله ارزشیابی به دانش آموزان پایه دهم به یازدهم تجربی و انسانی 5 کارنامه و به دانش آموزان پایه دهم به یازدهم ریاضی 6 کارنامه ارائه می دهد. همچنین دانش آموزان پایه نهم به دهم 4 کارنما فارغ از رشته تحصیلی دریافت می کنند.

کارنامه ارزشیابی

ویژه دهم به یازدهم

مشاهده درصد، تراز و آمارهای فردی و مقایسه ای ارزشیابی

تحلیل آزمون

ویژه دهم به یازدهم

تحلیل سریع ارزشیابی بر اساس پاسخ های نادرست، نزده و درست شما

روند تحصیلی

ویژه دهم به یازدهم

روند افت و پیشرفت شما در طول ارزشیابی ها به تفکیک درس ها

مشاوره آموزشی

ویژه دهم به یازدهم

توصیف وضعیت درسی شما به زبان ساده در هر درس

زیردرس

ویژه دهم به یازدهم

درصد و تراز ارزشیابی به تفکیک کتاب های درسی در رشته ریاضی

تحلیل یادگیری

ویژه تمام پایه ها

نمایش نقاط قوت و ضعف شما در هر درس در طول تمام ارزشیابی ها

کارنمای توصیفی

ویژه نهم به دهم

عملکرد شما در هر درس به صورت نمودار، در مقایسه با میانگین کشور و مدرسه

تحلیل سوالات

ویژه نهم به دهم

تحلیل سریع سوالات به تفکیک درست و نادرست و روند تحصیلی شما در هر درس

کارنمای کلاسیک

ویژه نهم به دهم

مشاهده امتیاز، رتبه و آمارهای فردی و مقایسه ای ارزشیابی

گزارش های مدیر مدرسه

مشاهده وضعیت مدرسه و نمودار درسی عملکرد کلی دانش آموزان در یک نگاه با 1 گزارش

گزارش های دبیر مدرسه

مشاهده عملکرد دانش آموزان و تحلیل پاسخگویی به سوالات در 2 گزارش

گزارش های مشاور مدرسه

بررسی وضعیت دانش آموزان، روند مدرسه و وضعیت غیبت در ارزشیابی ها در 3 تا 4 گزارش

برای مشاهده نمونه کارنامه های گزینه دو کلیک کنید

رفع اشکال هوشمند

با خدمت منحصر به فرد رفع اشکال هوشمند شما می توانید پس از هر آزمون از طریق کارنامه ارزشیابی پیشرفت تحصیلی و کارنامه تحلیل ارزشیابی خود، یک مجموعه سوال شخصی سازی شده دقیقاً متناسب نقاط قوت و ضعف خود دریافت نمایید. تمرین شخصی بلافاصله پس از دریافت کارنامه خدمتی است که فقط در گزینه دو دریافت می کنید.

این امکان در دو بخش مختلف ارائه می شود:

  1. رفع اشکال با سوالات غلط و نزده: در این گزینه امکان تمرین مجدد سوالات غلط و نزده آزمون در بانک سوال برای شما فراهم شده است.
  2. رفع اشکال با سوالات جدید: در این گزینه امکان تمرین مجدد با سوالات با موضوع مشابه غلط و نزده آزمون در بانک سوال برای شما فراهم شده است. به این ترتیب می توانید نقاط ضعف خود در هر درس را با تمرین شخصی سازی شده و هدفمند برطرف نمایید.

بانک سوال گزینه دو


دانش آموزان دهم و یازدهم، دبیران، مشاوران و مدیران مدارس که در آزمون های ارزشیابی گزینه دو ثبت نام کرده اند، می توانند متناسب با تعداد مراحل آزمون های ثبت نام شده از دسترسی به بانک سوال بهره مند شوند. دانش آموزان می توانند به دلخواه خود در این سیستم تمرین حل کنند و یا متناسب با نیاز خود، طراحی دبیر یا حتی پیشنهاد گزینه دو آزمون بدهند و نتیجه دریافت کنند. این به معنی داشتن تعداد زیادی کتاب تست با سوالات اختصاصی گزینه دو و بدون هزینه اضافی است که امکانات هوشمند زیادی نیز در اختیارتان قرار می دهد.

شما با کمک این بانک سوال می توانید با سوالات تالیفی گزینه دو:

  1. تمرین و آزمون آنلاین موضوعی و درسی حل کنید
  2. در آزمون های آنلاین و کتبی مدرسه شرکت کنید
  3. در آزمون های آنلاین گزینه دو شرکت کنید
  4. آزمون های خود را رفع اشکال کنید

برای آشنایی بیشتر با امکانات و راهنمای بانک سوال از لینک های زیر استفاده کنید.


بانک سوال گزینه دو

در تابستان 1400 تنها دانش آموزانی به بانک سوال گزینه دو برای تمرین و آزمون شخصی دسترسی خواهند داشت که حداقل 3 مرحله از آزمون های ارزشیابی پیشرفت تحصیلی تابستان را ثبت نام کرده باشند. دسترسی تابستان بر اساس پایه قبلی دانش آموز است.

مدارس نیز برای دسترسی به بانک سوال در طول تابستان بایستی حداقل 18 نفر_آزمون در هر مقطع ثبت نام کرده باشند.


خدمات سایت


فیلم های کلاس درس

برای یادگیری بهتر درس ها می توانی از طریق سایت، فیلم های آموزشی که توسط دبیران با تجربه گزینه دو آماده شده اند را تماشا کنی.

پاسخ تشریحی شخصی

پس از ارزشیابی می توانی از طریق کارنامه و تحلیل آزمون، پاسخ تشریحی سوالات را به تفکیک نادرست، نزده و درست مشاهده کنی. فایل PDF کامل پاسخ تشریحی هم در سایت قابل دانلود است.

لایوهای مشاوره ای اینستاگرام

در طول تابستان در بازه های زمانی مختلف با لایوهای مشاوره ای اینستاگرام، بررسی درس های مختلف و ارائه مشاوره های تحصیلی در کنارتان خواهیم بود. مجموع این لایوها درسایت هم در دسترس خواهد بود.

فیلم ها و مقالات مشاوره ای

بیش از 2000 فیلم و مقاله مشاوره ای در سایت گزینه دو هست که می توانی از آنها استفاده کنی

برنامه مطالعاتی

با برنامه مطالعاتی گزینه دو می توانی تابستان 1400 با بهترین برنامه ریزی، درس های پایه دهم را مطالعه کنی و برای شروع پایه یازدهم کاملا آماده شوی.

پرسش و پاسخ های مشاوره ای

مشاوران برتر گزینه دو به بیش از 800 سوال مشاوره ای داوطلبان در سال های گذشته پاسخ داده اند. شما نیز می توانید این سوالات را مشاهده کنید و سوالات خود را نیز از مشاوران بپرسید.

شرایط و قوانین ثبت نام


در تابستان 1400 دانش آموزان پایه های نهم به دهم و دهم به یازدهم می توانند در 4 مرحله ارزشیابی پیشرفت تحصیلی تابستان گزینه دو ثبت نام کنند و در کنار این ارزشیابی ها متناسب با تعداد مراحل ثبت نام شده خود، به محصولات و خدمات طلایی گزینه دو نیز دسترسی داشته باشند.

لازم به ذکر است هزینه ثبت نام در هر مرحله از ارزشیابی های پیشرفت تحصیلی تابستان، برابر با 65.000 تومان است که در مجموع، هزینه 4 مرحله به همراه خدمات طلایی اختصاصی 260.000 تومان می شود.


ثبت نام در آزمون های گزینه دو از دو طریق زیر امکان پذیر خواهد بود:

دقت نمایید که پس از ثبت نام به هیچ عنوان امکان انصراف وجود ندارد.

داوطلبان قدیمی گزینه دو چه می گویند:پاسخ

بهترین کار، مطالعه مجدد و جمع بندی درس های سال قبل است. به این ترتیب با آمادگی کامل و پایه قوی می توانید وارد پایه جدید شوید.

پاسخ

دانش آموزان نهم به دهم و دهم به یازدهم می توانند بخشی از تابستان را برای درس و بخش دیگری را برای استراحت در نظر بگیرند. اما داوطلبان کنکور بایستی مطالعه جدی را از تابستان آغاز کنند.

پاسخ

درس خواندن بدون شرکت در یک آزمون استاندارد تاثیر بسیار کمتری دارد. زیرا با کمک آزمون شما متوجه نقاط قوت و ضعف خود می شوید و می توانید بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

پاسخ

آزمون های ارزشیابی پیشرفت تحصیلی گزینه دو با حذف معیارهای استرس زای کنکوری، هم پایه تحصیلی شما را تقویت و هم سلامت روحی شما را حفظ می کند. این تعادل، کلید موفقیت شماست.