مراحل استفاده از شبکه اختصاصی گزینه دو

1 مرحله اول


پس از ثبت نام در آزمون ها، کد استفاده رایگان از شبکه اختصاصی گزینه دو را در همین صفحه دریافت و کپی نمایید.

2 مرحله دوم


به وب سایت تیوا به آدرس www.tva.tv مراجعه نموده و در آن عضو شده و به حساب کاربری خود وارد شوید.

3 مرحله سوم


بر روی منوی «کد تخفیف» کلیک نموده و کد کپی شده در مرحله اول را در محل مربوطه درج (Paste) کنید.

4 مرحله چهارم


به منوی «گزینه دو» در وب سایت یا اپلکیشن تیوا مراجعه نموده و فیلم های آموزشی و مشاوره ای گزینه دو را مشاهده نمایید.

آشنایی با شبکه اختصاصی گزینه‌دو


گزینه‌دو قصد دارد با همکاری شرکت تیوا برای اولین بار در ایران از بستر IPTV برای ارائه محتوای آموزشی و مشاوره‌ای به کاربران استفاده نماید. دانش‌آموزان، اولیای مدارس و خانواده‌ها می‌توانند از طریق تلویزیونِ اختصاصی گزینه‌دو به سادگی به برنامه‌های آموزشی با کیفیت بر اساس کتاب‌های نظام جدید دسترسی داشته باشند. این محتواها در قالب فیلم و برنامه‌های زنده در دسته‌بندی‌های کاربردی برای کاربران ارائه خواهد شد. قابلیت‌های IPTV تیوا از جمله امکان ضبط خودکار برنامه، افزودن فیلم‌ها به لیست علاقمندی‌ها و دسترسی از طریق نرم‌افزارهای موبایل، تبلت، کامپیوتر و تلویزیون‌های هوشمند اندرویدی می‌تواند تجربه متفاوتی از مشاهده برنامه‌های آموزشی و مشاوره‌ای را برای کاربر ایجاد نماید.

مشاهده برنامه ها


برای مشاهده برنامه‌های تلویزیون اختصاصی گزینه‌دو از طریق تلویزیون تعاملی تیوا بر روی یکی از سه تصویر زیر کلیک نمایید:

سایت تیوا

راهنمای تصویری


برای آشنایی بیشتر با روش عضویت در تیوا و دسترسی به تلویزیون اختصاصی گزینه‌دو و همچنین مشاهده جدول پخش برنامه ها، بر روی لینک مورد نظر کلیک نمایید.


فیلم راهنما

تلویزیون اینترنتی (IPTV) چیست؟


تلویزیون تعاملی یا IPTV یک فن‌آوری برای پخش برنامه‌های تلویزیونی بر بستر شبکه‌ است. جذابیت اصلی این فن‌آوری، تعاملی بودن آن است به این معنی که بیننده می‌تواند در نحوه اجرای برنامه‌ها دخل و تصرف داشته باشد و محتوای دلخواه خود را مشاهده نماید.
در ایران نیز در سال‌های اخیر این بستر فراهم شده است؛ شرکت تیوا نیز یکی از مؤسسات معتبر در این حوزه است که مجوز ارائه خدمات تلویزیون تعاملی در کشور را دارد.