خدمات دانش آموزان دوره اول متوسطه

گزینه ‏دو در سال تحصیلی نودونه دوصفر، خدمات متنوعی را با هدف ارزشیابی، فارغ از اضطراب و تنش و با هدف یادگیری به پایه ‏های هفتم تا نهم ارائه می‏کند.

این خدمات و محصولات هریک به تنهایی برای مخاطبان ارزشمند و مفید هستند، اما در کنار یکدیگر با ایجاد هم ‏افزایی ارزش بسیار بیشتری را برای مخاطبان ایجاد خواهند کرد.

گزینه ‏دو در دوره اول متوسطه خدمات خود را به نحوی طراحی کرده است که دانش آموزان را به یادگیری عمیق مفاهیم درسی به دور از معیارهای کنکوری و مقایسۀ عرضی سوق می‏ دهد و عملاً پایۀ درسی آن ‏ها را هم گام با سایر مهارت های مورد نیاز آن ‏ها تقویت می کند.
به این ترتیب برخی مقایسه های عرضی کنکوری از جمله درصد، رتبه، نمره منفی و ... حذف شده و عملکرد دانش آموزان تنها نسبت به خودشان و نتایجی که در ارزشیابی های گذشته کسب کرده اند سنجیده می شوند.

تاریخ و محدوده ارزشیابی های پیشرفت تحصیلی


در سال تحصیلی نود و نه دوصفر، گزینه دو ارزشیابی های پیشرفت تحصیلی زیر را برای دانش آموزان دوره اول متوسطه ارائه می کند. جالب است بدانید با ثبت نام در هر مرحله، عملا شما 3 ارزشیابی دریافت کرده اید:

1) پیش آزمون آنلاین درسی که دقیقا با محدوده ارزشیابی کشوری پیشِ رو از دو هفته قبل از ارزشیابی اصلی، در بانک سوال در اختیارتان قرار می‏گیرد.

2) ارزشیابی پیشرفت تحصیلی که طبق تاریخ های ذکر شده در جدول زیر می‏توانید در آن شرکت کنید.

3) رفع اشکال هوشمند که بر اساس عملکرد شما در ارزشیابی پیشرفت تحصیلی، سوالات شخصی سازی شده در اختیارتان قرار می ‏دهد.

تاریخ برگزاری مهلت ثبت نام محدوده کلی
18 مهر 1399 1399/07/15 تعیین سطح رایگان
15 آبان 99 1399/08/08
درس های نیمسال اول + بخشی از محدوده ارزشیابی قبل
27 آذر 99 1399/09/25
25 دی 99 1399/10/23 جمع‌بندی نیمسال اول
30 بهمن 99 1399/11/28 بخشی از نیم سال اول و دوم (رایگان)
21 اسفند 99 1399/12/19
درس های نیمسال دوم + بخشی از محدوده ارزشیابی قبل
19 فروردین 1400 1400/01/17
23 اردیبهشت 1400 1400/02/21 جمع بندی کل سال

  • تعیین سطح رایگان برای تمام دانش آموزانی که حداقل یک مرحله از ارزشیابی های سال تحصیلی را تا 15 مهر 99 ثبت نام کرده باشند، به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.
  • محدوده ارزشیابی تعیین سطح، از دروس ریاضی، علوم و فارسی سال قبل دانش آموز است.
  • آزمون 30 بهمن به تمام دانش آموزانی که حداکثر تا 28 بهمن در یک مرحله ارزشیابی ثبت نام کرده باشند، به صورت رایگان تعلق می گیرد.مشاهده محدوده جزئی آزمون ها

آزمون آنلاین گزینه دو

روش برگزاری


در شرایطی که به علت شیوع کرونا و ممنوعیت برگزاری ارزشیابی حضوری از لحاظ قانونی و حفظ سلامت دانش آموزان در کشور امکان پذیر نیست، ما راه حل هوشمندانه ای برای شما ارائه کرده ایم. در سال تحصیلی 00-99 تمام ارزشیابی ‏های کشوری گزینه ‏دو، به صورت آنلاین برگزار می‏ شود؛ آن هم ارزشیابی آنلاینی که امکانات و ویژگی های آن در کل کشور بی نظیر است. با توجه به عدم نیاز برگزاری ارزشیابی در یک روز تعطیل برای دانش آموزان دوره اول متوسطه، ما روز پنج شنبه را برای ارزشیابی های آنلاین دانش آموزان دوره اول متوسطه انتخاب کردیم. به این ترتیب دانش آموزان می توانند روز جمعه را به استراحت و همراهی با خانواده اختصاص دهند.

فرصت پاسخگویی در ارزشیابی آنلاین نیز مشابه ارزشیابی حضوری خواهد بود و ویژگی‏ هایی مانند محاسبه دقیق زمان آزمون، جابه جایی رندوم گزینه ‏ها، رفع اشکال هوشمند و امکانات و سهولت پاسخگویی در اپلیکیشن موبایل و ... نیز برای دانش آموزان فراهم خواهد بود.

کارنماهای هوشمند

گزینه ‏دو در سال تحصیلی نودونُه دوصفر بر اساس نتایج ارزشیابی دانش آموزان، به آن ‏ها کارنماهای هوشمند ارائه می‏ دهد. این کارنماها به شما کمک می‏کند نتایج ارزشیابی خود را بهتر تحلیل کنید. این کارنماها از طریق سایت در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

کارنمای توصیفی

این کارنما عملکرد شما در هر درس را به صورت نمودار، در مقایسه با میانگین کشور و مدرسه نشان می دهد. می توانید پاسخ تشریحی شخصی خودتان را هم ببینید و نقاط ضعفتان را رفع اشکال کنید

کارنمای تحلیل سوالات

این کارنما وضعیت پاسخگویی شما به هر سوال را مشخص می کند. همچنین می توانید پاسخ تشریحی سوالات خود را هم ببینید و سوالات نادرست و نزده خود را رفع اشکال کنید.

کارنمای تحلیل یادگیری

با این مشاوره نقاط قوت و ضعف خود در موضوعات هر درس را در طول ارزشیابی ها در چهار سطح کاملا مسلط، نسبتا مسلط، نیازمند تمرین و نیازمند بازآموزی مشاهده میکنید.

گزارش های مدیر مدرسه

با این گزارش مدیر می تواند در یک نگاه وضعیت کلی دانش آموزان مدرسه را در هر پایه و در درس های مختلف در قالب چند جدول و نمودار مشاهده و بررسی کند.

گزارش های دبیر

با این گزارش ها دبیر وضعیت پاسخگویی هر دانش آموز به سوالات درس خود و همین طور نحوه پاسخگویی کلی کلاس به هر سوال را در قالب دو فایل مجزا دریافت می کند.

گزارش های مشاور

با این گزارش ها، مشاوره مدرسه می تواند امتیاز دانش آموزان را در یک جدول کامل و دقیق مشاهده کند، نمودار وضعیت تحصیلی دانش آموزان خود را در طول ارزشیابی ها بررسی کند و غائبین ارزشیابی ها راهم شناسایی نماید.

شما می توانید همین حالا و بدون شرکت در آزمون، کارنماهای ارزشیابی های گزینه دو را مشاهده کنید و با کلیک روی بخش های مختلف آن، با امکانات فوق العاده آن آشنا شوید.

برای مشاهده نمونه کارنماهای گزینه دو کلیک کنید

بانک سوال گزینه دو


دانش آموزان با استفاده از این نرم افزار به تعداد زیادی سؤال استاندارد از مباحث گوناگون دسترسی دارند و می توانند با توجه به برنامه درسی مدارس از نمونه سؤال‏های طراحی شده توسط دبیران گزینه دو برای تمرین و سنجش آموخته هایشان استفاده نمایند. اگر دانش آموز به مدرسه ای متصل باشد، می تواند تمرین و ارزشیابی های ارسال شده از سوی دبیر خود را نیز دریافت و استفاده نماید. همچنین دانش آموز متناسب با عملکرد خود در ارزشیابی های پیشرفت تحصیلی گزینه دو و بانک سؤال، به تمرین یا ارزشیابی های شخصی سازی شده ویژه خود در نرم افزار دسترسی خواهد داشت.

برای آشنایی بیشتر با امکانات و راهنمای بانک سوال از لینک های زیر استفاده کنید.


بانک سوال گزینه دو

تمامی دانش‌آموزانی که حداقل یک مرحله از ارزشیابی‌های سال تحصیلی 00-99 را ثبت نام کرده باشند، از 15 شهریور تا 15 آبان 99 به بانک سوال دسترسی رایگان خواهند داشت اما پس از این تاریخ، دسترسی به بانک سوال فقط برای دانش آموزانی خواهد بود که حداقل در 2 مرحله ارزشیابی ثبت نام کرده باشند. دسترسی مدارس نیز با ثبت نام حداقل 15 نفر-آزمون در هر پایه امکان پذیر خواهد بود.


آموزش آنلاین با گزینه دو


گزینه ‏دو برای شما خدمات آنلاین آموزشی ویژه ای را ارائه کرده است که می ‏تواند در کنار ارزشیابی ها، نقش زیادی در موفقیت و پیشرفت شما داشته باشد. برای آشنایی بیشتر و یا مشاهده جزئیات این خدمات، روی هرکدام کلیک کنید.

پیش آزمون آنلاین

قبل از هر آزمون می توانید با سؤالات هم محدوده با آزمون به صورت آنلاین در سایت و اپلیکیشن گزینه دو تمرین کنید یا PDF آن را دانلود نمایید

رفع اشکال هوشمند

بعد از هر آزمون با سوالات غلط و نزده‌تان یا حتی سوالات جدید مشابه آنها، تمرین آنلاین حل کنید

نمونه سوال امتحانی

حداقل از دو هفته قبل از امتحانات نیم سال اول و دوم با نمونه سوالات امتحانی تمرین کنید.

پاسخ تشریحی شخصی

بعد از آزمون به جای دفترچه چاپی، از سایت گزینه‌دو پاسخ تشریحی شخصی خود را دریافت ‌کنید
اپلیکیشن کمک آموزشی کندوبان ویژه درس علوم و با هدف کمک به دانش آموزان برای درک بهتر و عمیق تر موضوعات مطرح شده در درس علوم طراحی شده است.
مجموعه ای از آزمون‌های ارزشیابی پیشرفت تحصیلی سال‌های گذشته گزینه‌دو که از طریق سایت در اختیار شما قرار دارد.
این دوره مجازی بر اساس کتاب ریاضی نظام جدید، برای دبیران مدارسی ارائه می‏ شود که در ارزشیابی های گزینه ‏دو ثبت نام کرده اند.
فیلم‏ های آموزش مجازی با هدف آشنایی با ابعاد ارزشیابی و سنجش استاندارد در دسترسی مدارس همراه گزینه ‏دو خواهد بود.

مشاوره آنلاین با گزینه دو

موفقیت تحصیلی فقط با آموزش و ارزشیابی میسر نیست. داشتن اطلاعات مشاوره ای کافی برای تصحیح به موقع اشتباهات خود ضروری است. ما سعی کردیم با ارائه مشاوره های خوب، شما را در این مسیر همراهی کنیم.


فیلم های مشاوره ای

بیش از 1200 فیلم مشاوره ای در موضوعات مختلف از قبیل هنر آزمون دادن، مدیریت زمان، نحوه خلاصه نویسی و ... برای شما گردآوری شده است

مقالات مشاوره ای

بیش از 600 مقاله مشاوره ای در موضوعات مختلف از قبیل روش صحیح مطالعه، تغذیه مناسب، تندخوانی، تقویت حافظه و ... برای شما گردآوری شده است

هدایت تحصیلی و شغلی

بسته هدایت تحصیلی - شغلی شامل تست رغبت سنج هالند است که در آن دانش آموزان پایه نهم با استفاده از نتایج این تست رشته های نزدیک به شخصیت خود را می توانند بیابند.

پرسش و پاسخ مشاوره ای

سوالات مشاوره ای خود را از مشاوران گزینه دو بپرسید و پاسخ سوالات پرتکرار داوطلبان در سال های گذشته را هم مشاهده کنید

شرایط ثبت نام


در سال تحصیلی 00-99 مخاطبان می‌توانند با ثبت ‌نام در ارزشیابی های پیشرفت تحصیلی، متناسب با تعداد مراحل ثبت ‌نام ‌شده خود به محصولات و خدمات طلایی گزینه ‌دو شامل بانک سوال، آزمون‏های آنلاین کشوری و پیش آزمون‏های آنلاین دسترسی داشته باشند.


ثبت نام در ارزشیابی های گزینه دو از دو طریق زیر امکان پذیر خواهد بود:

1) لینک ثبت نام در وب سایت مؤسسه گزینه دو

2) مراجعه به نمایندگی موسسه گزینه دو در سراسر کشور

لازم به ذکر است مدارس و مراکز آموزشی در صورت اقدام به ثبت نام گروهی از تسهیلات و تخفیف های ویژه برخوردار خواهند شد. برای کسب اطلاعات بیشتر با نمایندگی های گزینه دو تماس حاصل نمایید.

قیمت

قیمت هر مرحله ارزشیابی پیشرفت تحصیلی در سال تحصیلی 00-99 مبلغ 29 هزار تومان در نظر گرفته شده است و بابت خدمات طلایی که متناسب با ثبت نام به دانش آموزان و مدارس ارائه می گردد، هزینه ای لحاظ نشده است. جهت مشاهده نکات مهم ثبت نام اینترنتی اینجا کلیک نمایید.


دانش آموزان دوره اول متوسطه

قیمت هر مرحله

ارزشیابی‌های سال تحصیلی 00-99

29.000 تومان

راهنمای ثبت نام

درحال بارگذاری...

سوالات متداول


چرا گزینه دو در دوره اول متوسطه از لفظ ارزشیابی پیشرفت تحصیلی به جای آزمون استفاده میکند؟

هدف از آزمون با ارزشیابی متفاوت است؛ ارزشیابی فرآیندی است که نه تنها دانش آموز بلکه دبیر، مدیر، مشاور و خانواده را در بر می گیرد و هدف از آن صرفاً یادگیری است نه ارزیابی مهارت! ارزشیابی عملاً شروع فرآیند یادگیری است اما آزمون در معنای عام مرحله پایانی است. لذا هر آزمونی، ارزشیابی نیست.


چرا در ارزشیابی پیشرفت تحصیلی، تراز و درصد ارائه نمی شود؟ چرا به ضریب درس ها اهمیت داده نمی شود؟

هدف از ارزشیابی پیشرفت تحصیلی، یادگیری است و معیارهایی مانند درصد و تراز تنها برای رتبه بندی و مقایسه دانش آموزان کاربرد دارد. لذا ارائه آنها نه تنها فایدهای ندارد بلکه با توجه به ایجاد رقابت منفی برای دانش آموز دوره اول متوسطه مضر نیز است. ضریب دهی به دروس نیز یک معیار کنکوری برای انتخاب رشته است و در دوره اول متوسطه مفهومی ندارد.


چرا در ارزشیابی پیشرفت تحصیلی نمره منفی لحاظ نمی شود؟ این موضوع باعث پاسخگویی شانسی نمی شود؟

نمره منفی عملاً جریمه کردن دانش آموز است آن هم به این دلیل که ما احتمال می دهیم دانش آموز پاسخ های درست را هم بدون اطمینان کامل پاسخ داده است. لذا نمره منفی تنها در آزمون های غربالگر مفهوم دارد. به همین خاطر است که در نتایج ارزشیابی پیشرفت تحصیلی گزینه دو، پاسخ ها تنها به تفکیک درست، نادرست و نزده نمایش داده می شود.


چرا عامل زمان از ارزشیابی پیشرفت تحصیلی حذف شده است؟ فاصله ارزشیابی‌ها چرا کوتاه است؟

در ارزشیابی پیشرفت تحصیلی اختیار به دبیران و مدرسه داده شده است تا هر دبیر در بازه زمانی مربوطه مطابق سلیقه اش ارزشیابی درس خود را انجام دهد. در عین حال زمان ارزشیابی نیز محدودیت زیادی ندارد تا تمرکز دقیقاً بر یادگیری باشد نه ارزیابی مهارت تست زنی دانش آموز! همچنین بازه زمانی میان ارزشیابی‌ها به دلیل نیاز به اجرای فرآیندهای اصلاحی مبسوط در نظر گرفته شده است.