خدمات داوطبان کنکور 1401 در سال تحصیلی


یکی از سوالات مهم داوطلبان کنکور این است که در سال کنکور چگونه درس بخوانیم. جواب مشاوره ای این سوال این است که پس از مطالعه یا تدریس هر درس، با تست های آموزشی ساده و متوسط، خودتان را محک بزنید. اگر دبیرتان هم برایتان آزمون ارسال کرد، حتما در ادامه آن را هم به برنامه تان اضافه کنید. حالا که یک یا دو مرحله خودتان را محک زدید، نوبت تست های تخصصی مبحثی است. این سنجش ها باید با سوالات تالیفی و سطح بالاتری انجام شود و به صورت مستمر در بازه های زمانی کوتاهی اجرا گردد. سپس نوبت تمرین مهارت های آزمونی در یک آزمون کشوری است، اما قبل از آن خوب است در پیش آزمون های با محدوده مشابه همان آزمون شرکت کنید تا هم یک بار درس ها را مرور کنید و هم استرسی برای آزمون نداشته باشید. در جلسه آزمون، یک بار سوالات تمام درس ها را کنار هم مانند یک کنکور واقعی و در زمان محدود پاسخ دهید. در مرحله آخر هم بر اساس عملکردتان، با یک آزمون شخصی دقیقا بر اساس نقاط قوت و ضعف خودتان تمرین کنید. گزینه دو در سال 1401-1400 با تکیه بر سابقه آموزشی و مشاوره ای 20 ساله خود، تمام این خدمات را برای شما به بهترین شکل ممکن ارائه کرده است.

از آزمون آزمایشی 5 آذر 1400 تا پایان یعنی در مجموع 17 مرحله، برای اولین بار امکان ثبت نام گروه علوم و معارف اسلامی نیز در آزمون های گزینه دو وجود دارد. آزمون های گروه علوم و معارف اسلامی صرفا به صورت آنلاین در بانک سوال برگزار می شود. این آزمون ها دقیقا منطبق با کتاب ها و دروس گروه معارف اسلامی طراحی شدند، اما خدمات طلایی این دانش آموزان از جمله سنجش مستمر و بانک سؤال به دلیل اشتراک بسیار زیاد با گروه انسانی، مشابه ایشان خواهد بود.

در این مطلب به معرفی خدمات سال تحصیلی پرداخته می شود.

درحال بارگذاری...

تاریخ و محدوده کلی آزمون ها

آزمون های آزمایشی سال تحصیلی 1401-1400
تاریخ برگزاری مهلت ثبت نام برگزاری محدودۀ کلی
1400/07/09 1400/07/01 آنلاین تعیین سطح درس های دهم و یازدهم
1400/07/23 1400/07/15 آنلاین حضوری در حوزه آفلاین با دانلود دفترچه


بخشی از نیمسال اول پایۀ دوازدهم + بخشی از درس های پایه دهم
1400/08/14 1400/08/11 آنلاین
1400/09/05 1400/09/02 آنلاین حضوری در حوزه آفلاین با دانلود دفترچه
1400/09/26 1400/09/23 آنلاین
1400/10/24 1400/10/21 آنلاین حضوری در حوزه آفلاین با دانلود دفترچه جمع بندی نیمسال اول پایۀ دوازدهم
1400/11/15 1400/11/12 آنلاین

بخشی از نیمسال دوم پایۀ دوازدهم + بخشی از درس های پایه یازدهم
1400/12/06 1400/12/03 آنلاین
1400/12/20 1400/12/17 آنلاین حضوری در حوزه آفلاین با دانلود دفترچه
1401/01/05 1401/01/02 آنلاین جمع بندی کل پایۀ دهم
1401/01/12 1401/01/09 آنلاین جمع بندی کل پایۀ یازدهم
1401/01/19 1401/01/16 آنلاین جمع بندی پایه های دهم و یازدهم
1401/02/02 1401/01/30 آنلاین جمع بندی نیمسال اول پایه دوازدهم و جمع بندی پایه دهم
1401/02/16 1401/02/13 آنلاین حضوری در حوزه آفلاین با دانلود دفترچه جمع بندی نیمسال دوم پایۀ دوازدهم و جمع بندی پایۀ یازدهم
1401/02/30 1401/02/27 آنلاین جمع بندی کل پایۀ دوازدهم
1401/03/20 1401/03/17جامع مطابق با آزمون سراسری 1401
1401/03/24 1401/03/21 آنلاین
1401/03/27 1401/03/24 آنلاین حضوری در حوزه آفلاین با دانلود دفترچه
1401/03/31 1401/03/28 آنلاین
1401/04/03 1401/03/31 آنلاین حضوری در حوزه آفلاین با دانلود دفترچه
آنلاین آنلاین در بانک سوال
حضوری حضوری (با هماهنگی با نمایندگی شهر خود)
 آفلاین با دانلود دفترچه آفلاین با دانلود دفترچه

شیوۀ اجرای آزمون ها در ستون برگزاری مشخص شده است. آزمون های حضوری، همزمان به صورت آنلاین و آفلاین هم برگزار می شوند. شرایط برگزاری حضوری در هر شهر متناسب با شرایط آن شهر خواهد بود. برای اطلاع از وضعیت برگزاری حضوری، با نمایندگی شهر خود تماس بگیرید. در صفحه آزمون آنلاین به صورت کامل در خصوص ویژگی ها و شیوه اجرای آزمون های آنلاین گزینه دو توضیح داده شده است.


مشاهده محدوده جزئی آزمون های آزمایشی سال تحصیلی 1401-1400


کارنامه های هوشمند

از نظر ما آزمون، بدونِ تحلیل درست و به موقع فقط یک نمونه سوال است. به همین خاطر پس از هر آزمون در سایت گزینه دو به شما 8 کارنامه هوشمند و به مدارس 7 گزارش ویژه برای تحلیل سریع، دقیق و جامع آزمون ارائه می کنیم. با استفاده درست از کارنامه های گزینه دو دیگر نیازی به مشاوره حضوری نخواهید داشت. تخمین رتبه دقیق، انتخاب رشته مجازی، تحلیل آزمون و غیره تنها بخشی از این کارنامه های هوشمند هستند. در جدول زیر خلاصه ای از هر کارنامه، گزارش و فیلم معرفی آن قابل مشاهده است.

کارنامه آزمون

مشاهده درصد، تراز و آمارهای فردی و مقایسه ای آزمون

کارنامه تخمین رتبه

دریافت تخمین رتبه در مقایسه با آخرین کنکور برگزار شده در تمام زیرگروه ها

کارنامه رشته های قبولی

انتخاب رشته مجازی بر اساس رشته و دانشگاه مورد نظر شما پس از هر آزمون

کارنامه تحلیل آزمون

تحلیل سریع آزمون بر اساس پاسخ های نادرست، نزده و درست شما

کارنامه تحلیل یادگیری

نمایش نقاط قوت و ضعف شما در هر درس در طول تمام آزمون ها

کارنامه روند تحصیلی

روند افت و پیشرفت شما در طول آزمون ها به تفکیک درس ها

کارنامه مشاوره آموزشی

توصیف وضعیت درسی شما به زبان ساده

کارنامه زیردرس ها

درصد و تراز آزمون به تفکیک کتاب های درسی

گزارش های مدیر مدرسه

مشاهده وضعیت مدرسه در یک نگاه با 1 گزارش و 2 فایل اکسل برای تحلیل های بیشتر

گزارش های دبیر

مشاهده عملکرد دانش آموزان و تحلیل پاسخگویی به سوالات در 2 گزارش

گزارش های مشاور

بررسی وضعیت دانش آموزان، روند مدرسه، مقایسه با سایر مدارس و وضعیت غیبت دانش آموزان در 4 گزارش

شما می توانید بدون شرکت در آزمون، همین حالا کارنامه آزمون های گزینه دو را مشاهده کنید و با کلیک روی بخش های مختلف آن، با امکانات فوق العاده این کارنامه ها آشنا شوید.

برای مشاهده نمونه کارنامه ها و مشاوره های گزینه دو کلیک کنید

سنجش های مستمر

تمام داوطلبان کنکور باید بعد از مطالعه هر فصل یا مبحث درسی و انجام تست های آموزشی، با یک مجموعه سوال قوی، هدفمند و کارشناسی شده خود را ارزیابی کنند. از ویژگی‏های مهم چنین ارزشیابی هایی این است که اولاً دبیر زمانی برای طراحی سوالات و تصحیح آن‏ها اختصاص نمی‏دهد، ثانیاً می‏توان با تعداد سوالات کافی و حتی پیچیده تر نسبت به یک آزمون جامع، میزان تسلط داوطلب بر یک مبحث درسی را با دقت بالایی بررسی کرد و نقاط قابل بهبود در آموخته‏های او را مشخص نمود. برگزاری آنلاین چنین آزمون‏هایی، امکان تنظیم راحت تر مدارس مختلف با این برنامه و نیز مشارکت دانش آموز در آزمون فارغ از زمان حضور در مدرسه را نیز تسهیل می‏کند.

گزینه دو در سال تحصیلی 1401-1400 پیشنهادات تخصصی خود را برای سنجش های مستمر مبحثی در اختیار داوطلبان کنکور 1401 قرار دهد. این سنجش ها که بر اساس فصل و طبقه بندی کتاب های درسی طراحی شده اند، در تمام درس های پایه دوازدهم ارائه می شوند. به این ترتیب داوطلب می تواند متناسب با برنامۀ درسی خود، آموخته هایش را با فواصل زمانی کوتاهی با کمک آزمون های مبحثی پیشنهادی گزینه دو سنجیده و در سریع ترین زمان ممکن، نقاط ضعف خود را برطرف نماید.

مبحثی بودن این آزمون ها باعث می شود سوالات متنوعی از تمامی بخش های یک فصل یا مبحث درسی در اختیار داوطلب قرا بگیرد و او نیز فارغ از استرس های معمول آزمون های چند درس، صرفاً بر روی همان بخش درسی تمرکز می کند و به همین دلیل است که این سنجش ها تأثیر جدی بر عمق یادکیری دانش آموز دارند.


تاریخ و محدوده سنجش های مستمر گزینه دو راهنمای شرایط دسترسی

پیش آزمون های آنلاین

گزینه دو به منظور آمادگی داوطلبان برای آزمون های آزمایشی، مجموعه تست هایی را با عنوان پیش آزمون آنلاین از طریق بانک سوال ارائه می کند. دانش آموزان می توانند پیش از هر آزمون آزمایشی، در این پیش آزمون ها شرکت کنند و در این فاصله اقدامات اصلاحی باقی مانده را انجام دهند. در واقع گزینه دو تعیین محدوده و انتخاب سوالات را متناسب با آزمون آزمایشی پیش رو، از قبل برای دانش آموز انجام می دهد.

به این ترتیب مجموعاً حدود 100 پیش آزمون آنلاین تک درس و هم محدوده با آزمون بعدی در تمام مراحل (به جز تعیین سطح ابتدایی، آزمون های نوروز و جامع مطابق آزمون سراسری)، در اختیار داوطلبان هر گروه آزمایشی قرار می گیرد.

محدودیت دسترسی به این پیش آزمون های آنلاین نیز متناسب با ثبت نام آزمون های آزمایشی گزینه دو خواهد بود، به این معنی که دانش آموز هر مرحله ای که ثبت نام کرده است، به پیش آزمون همان مرحله هم دسترسی خواهد داشت.


بانک سوال گزینه دو


تا بحال فکر کردید چرا باید فقط در آزمون های هماهنگ کشوری، خود را ارزیابی کنید؟ مشاوران همیشه توصیه می کنند پس از مطالعه هر درس، تست بزنید و نقاط قوت و ضعف خود را زودتر برطرف کنید. ما در گزینه دو برای این کار یک بانک سوال استاندارد با امکانات فوق العاده برای داوطلبان و مدارس ارائه کردیم که می تواند یک جایگزین هوشمندانه و بسیار مقرون به صرفه برای کتاب تست های موجود در بازار باشد. به این ترتیب شما عملا یک کتاب تست گزینه دو هوشمند دارید. با این بانک سوال می توانید با سوالات تالیفی گزینه دو:

 1. تمرین و آزمون آنلاین موضوعی و درسی حل کنید
 2. در آزمون های آنلاین و کتبی مدرسه شرکت کنید
 3. در سنجش های مستمر پیشنهادی گزینه دو شرکت کنید
 4. پیش آزمون آنلاین بدهید
 5. در آزمون های آزمایشی آنلاین شرکت کنید
 6. آزمون شخصی متناسب با عملکردتان دریافت کنید

برای آشنایی بیشتر با امکانات و راهنمای بانک سوال از لینک های زیر استفاده کنید.


بانک سوال گزینه دو

داوطلبان گزینه دو در سال تحصیلی می توانند متناسب با تعداد آزمونی که ثبت نام کرده اند، زمان مشخصی از دسترسی به بانک سوال بهره مند شوند. این محدودیت ها دقیقاً متناسب با تعداد مراحل ثبت نامی فرد خواهد بود و زمان دسترسی را مشخص می کند، به این مفهوم در زمان مربوطه داوطلب به تمام امکانات بانک سوال دسترسی خواهد داشت. انتخاب زمان شروع دسترسی در این شرایط با کاربر است.

مدارس دوره دوم متوسطه نیز متناسب با ثبت نام هایی که در هر گروه آزمایشی پایۀ دوازدهم انجام می دهند، به بانک سوال ویژه مدارس در همان پایه و گروه دسترسی خواهند داشت.

راهنمای شرایط دسترسی


آموزش آنلاین با گزینه دو


گزینه دو برای شما خدمات آنلاین آموزشی ویژه ای را ارائه کرده است که می تواند در کنار آزمون ها ، نقش زیادی در آمادگی شما برای کنکور 1400 داشته باشد. برای آشنایی بیشتر و یا مشاهده این خدمات، روی هر کدام کلیک کنید.

پیش آزمون

قبل از هر آزمون می توانید با سؤالات هم محدوده با آزمون به صورت آنلاین در سایت و اپلیکیشن گزینه دو تمرین کنید یا PDF آن را دانلود نمایید

رفع اشکال هوشمند

بعد از هر آزمون با سوالات غلط و نزده‌تان یا حتی سوالات جدید مشابه آنها، تمرین آنلاین حل کنید

جزوه های کمک آموزشی

در این بخش می توانید به جزوه درس های مهم پایه دهم، یازدهم و دوازدهم دبیران گزینه دو دسترسی داشته باشید

کلاس کنکور

فیلم های تدریس کامل پایه های دوازدهم توسط دبیران با تجربه گزینه دو را رایگان تماشا کنید

نکته و تست

اگر می خواهید نکته های کنکوری درس های مهم را بدانید، مشاهده این فیلم ها بهترین گزینه است

کلاس درس

فیلم آموزش مجازی درس های مهم در پایه های دهم و یازدهم در این قسمت ارائه شده است

مجموعه آزمون های سراسری

آرشیو سوالات کنکورهای سال های گذشته با پاسخ تشریحی آنها را برای شما آماده کرده ایم

مجموعه آزمون های گزینه دو

با ثبت نام در آزمون های گزینه دو می توانید به آرشیو آزمون های گزینه دو در سال گذشته دسترسی پیدا کنید

پاسخ تشریحی شخصی

بعد از آزمون به جای دفترچه چاپی، از سایت گزینه‌دو پاسخ تشریحی شخصی خود را دریافت ‌کنید

مشاوره آنلاین با گزینه دو

موفقیت در کنکور فقط با آموزش و آزمون میسر نیست. داشتن اطلاعات مشاوره ای کافی برای تصحیح به موقع اشتباهات خود ضروری است. ما سعی کردیم مشاوره هایی را به صورت رایگان در اختیار تمام داوطلبان خود قرار دهیم.


برنامه مطالعاتی

بر اساس برنامه آزمون های گزینه دو، برنامه مطالعاتی روزانه و هفتگی دریافت کنید.

برنامه گزینه مشاور

هر هفته در کنار مشاوران گزینه دو و دبیران گزینه دو، برنامه های مشاوره ای گزینه دو را فضاهای مجازی موسسه گزینه دو تماشا کنید

لایوهای اینستاگرام

تا کنکور 1401 بازه های زمانی مختلف با لایوهای مشاوره ای اینستاگرام و با بررسی دروس مختلف و ارائه مشاوره های تحصیلی در کنارتان خواهیم بود

پرسش و پاسخ مشاوره ای

سوالات مشاوره ای خود را از مشاوران گزینه دو بپرسید و پاسخ سوالات پرتکرار داوطلبان در سال های گذشته را هم مشاهده کنید

فیلم های مشاوره ای

بیش از 1200 فیلم مشاوره ای در موضوعات مختلف از قبیل هنر آزمون دادن، مدیریت زمان، نحوه خلاصه نویسی و ... برای شما گردآوری شده است

مقالات مشاوره ای

بیش از 600 مقاله مشاوره ای در موضوعات مختلف از قبیل روش صحیح مطالعه، تغذیه مناسب، تندخوانی، تقویت حافظه و ... برای شما گردآوری شده است

نرم افزارهای هوشمند


نرم افزارهای هوشمند گزینه دو به عنوان یک مشاور شخصی همیشه همراه شما هستند. دسترسی به این نرم افزارها با ثبت نام در آزمون های آزمایشی سال تحصیلی برای شما فراهم خواهد شد.


تخمین رتبه

در این نرم افزار، درصدهای احتمالی خود را اعلام می کنید و رتبه شما در مقایسه با آخرین کنکور برگزار شده، در زیرگروه‌های مختلف تخمین زده می شود.

ارتقای رتبه

از فروردین تا کنکور با این نرم افزار بی نظیر، دقیقا بر اساس عملکرد و توانایی خودتان، ساده ترین روش ارتقای رتبه را دریافت کنید

آخرین قبولی ها

با استفاده از این نرم افزار می توانید حدود رتبه و نمره آخرین نفرات قبولی در رشته ها و دانشگاه های مختلف در سال گذشته را مشاهده کنید

انتخاب رشته

در زمان انتخاب رشته، بر اساس دفترچه همان سال و با تعیین علاقمندی خود 4 لیست کد رشته مختلف دریافت کنید

نرم افزارهای کارنامه کنکور

در این نرم افزارها می توانید رتبه موردنظرتان را وارد کنید و کارنامه قبولی های سال گذشته شامل درصد و رشته را مشاهده کنید

محاسبه درصد

پس از هر آزمون یا تمرین شخصی، با ورود تعداد پاسخ های درست، نادرست و نزده تان، درصد واقعی و درصد بدون نمره منفی خود را محاسبه کنید

شرایط و قوانین ثبت نام


در سال تحصیلی 1401-1400 مخاطبان می توانند با ثبت نام در آزمون های آزمایشی، متناسب با تعداد مراحل ثبت نام شده خود به محصولات و خدمات طلایی گزینه دو شامل بانک سوال، آزمون های آنلاین کشوری، پیش آزمون های آنلاین، سنجش های مستمر و ... دسترسی داشته باشند.

لازم به ذکر است هزینه ثبت نام در هر مرحله از آزمون های آزمایشی گزینه دو برابر با 83.000 تومان است که در مجموع،هزینه 20 مرحله آزمون آزمایشی از مهر 1400 تا کنکور 1401 به همراه خدمات طلایی اختصاصی 1.660.000 تومان می شود.

نکات مهم:

 1. هزینه آزمون ها در تمامی روش های برگزاری آنلاین، آفلاین و حضوری یکسان است.
 2. شرایط برگزاری حضوری در هر شهر متناسب با شرایط آن شهر خواهد بود. برای اطلاع از وضعیت برگزاری حضوری، با نمایندگی شهر خود تماس بگیرید.
 3. پس از ثبت نام به هیچ عنوان امکان انصراف وجود ندارد.


ثبت نام در آزمون های گزینه دو از دو طریق زیر امکان پذیر خواهد بود،پیشنهاد میکنیم پیش از ثبت نام براش مشاوره بیشتر با نمایندگی تماس بگیرید و یا نکات مهم ثبت نام را در سایت مطالعه کنید.

داوطلبان قدیمی گزینه دو چه می گویند:پاسخ

یک آزمون آزمایشی خوب آزمونی است که در تاریخ های مناسب و با محدوده بندی و سوالات استاندارد برگزار می شود و در کنارش کارنامه های تحلیلی دقیق و کاملی به شما می دهد. این روزها ارائه خدمات طلایی آنلاین مثل بانک سوال، پیش آزمون آنلاین و همین طور شرایط برگزاری آنلاین آزمون کشوری هم بسیار مهم است. در این مطلب ویژگی ها و خدمات طلایی آزمون های گزینه دو توضیح داده شده است.

پاسخ

گزینه دو با جمع آوری اطلاعات شرکت کنندگان آخرین آزمون سراسری برگزار شده و استفاده از تکنولوژی یادگیری ماشین، دقیق ترین نرم افزار تخمین رتبه را به داوطلبان خود ارائه می کند.

پاسخ

بانک سوالی که سوالات کافی و استاندارد داشته باشد که در کتاب های تست با آن مواجه نشده باشید، امکانات کاربردی برای طراحی آزمون و تمرین داشته باشد، هم دانش آموز و هم مدرسه بتوانند از آن استفاده کنند و کارنامه های دقیقی ارائه کند. بانک سوال گزینه دو با این ویژگی ها به صورت رایگان به ثبت نام کننده های آزمون های آزمایشی گزینه دو ارائه می شود.

پاسخ

بهترین کار این است که همان روز آزمون، کارنامه های خود را دقیق بررسی کنید. سوالات را بر اساس درست و نادرست و نزده تقسیم کنید، روند تحصیلی خودتان در طول آزمون ها را بررسی کنید و بعد از شناخت نقاط ضعفتان، با سوالاتی که غلط زدید یا سوالات مشابه آن دوباره تمرین کنید. تمام این امکانات به صورت هوشمند و اتوماتیک در آزمون های گزینه دو برای شما انجام می شود که می توانید در همین مطلب آنها را مشاهده کنید.