محصولات و خدمات داوطلبان کنکور 1401 در تابستان


اولین کنکور قرن 15 در سال 1401 در حالی برگزار خواهد شد که داوطلبان این کنکور در حال حاضر به دلیل شرایط ویژه کشور و شیوع ویروس کرونا، تغییرات بسیاری را در شیوه آموزش خود تجربه کرده اند. در همین راستا موسسه گزینه دو با در نظر گرفتن این نکته که تابستان 1400 مهم ترین فرصت مطالعاتی برای موفقیت در آزمون سراسری است ،برنامه ویژه ای را ارائه کرده است.

شما در تابستان 1400 می توانید با آزمون های آزمایشی و محصولات و خدمات طلایی گزینه دو کل درس های دهم و یازدهم که بیش از 60 درصد سوالات کنکور را شامل می شوند ،مرور نمایید و با کمک برنامه ریزی سطح بندی شده،پیش آزمون های آنلاین، کارنامه‌های هوشمند با رتبه معتبر، اپلیکیشن بانک سوال هوشمند و دیگر خدماتی که در ادامه توضیح داده خواهد شد، گام اول موفقیت در مسیر کنکور را بردارید. گزینه دو در تابستان 1400 برنامه خود را در 12 هفته از 5 تیر تا 26 شهریور ویژه داوطلبان آزمون سراسری 1401 برنامه ریزی کرده است. خدمات مهر تا کنکور 1401 از اینجا قابل مشاهده است.

درحال بارگذاری...

آزمون های آزمایشی

آزمون های آزمایشی قدیمی ترین خدمتی هستند که گزینه دو از سال 79 تا کنون به داوطلبان آزمون سراسری ارائه می کند. در تابستان 1400 نیز گزینه دو با 6 مرحله آزمون آزمایشی آنلاین در کنار داوطلبان آزمون سراسری 1401 خواهد بود و داوطلبان در طول این 6 مرحله درس های پایه های دهم و یازدهم را هم زمان با هم و با محوریت پایه یازدهم مطالعه و مرور می کنند.

ویژگی منحصر به فرد آزمون های آزمایشی آنلاین گزینه دو این است که به داوطلبان رتبه معتبر و دقیق ارائه می شود.

ارائه رتبه معتبر با تدابیر اتخاذ شده از قبیل برگزاری آزمون در زمان محدود و مشابه برای تمام شرکت کننده ها، جابجایی تصادفی گزینه ها برای هر فرد، جابجایی سوالات در هر گروه، عدم ارائه دفترچه سوالات پیش از اتمام آزمون، عدم امکان کپی متن سوال، سیستم هوشمند تشخیص تقلب و ... صورت می گیرد.

تاریخ و محدوده کلی آزمون ها

شیوه برگزاری تاریخ برگزاری مهلت ثبت نام محدودۀ کلی
آنلاین 11 تیر 1400 1400/04/03 کل درس های دهم و یازدهم
آنلاین 25 تیر 1400 1400/04/22 حدود 20% کل محدودۀ تابستان 1400
آنلاین 8 مرداد 1400 1400/5/5 حدود 40% کل محدودۀ تابستان 1400
آنلاین 22 مرداد 1400 1400/05/19 از شروع 20% تا پایان 60% کل محدودۀ تابستان 1400
آنلاین 12 شهریور 1400 1400/06/09 از شروع 40% تا پایان 80% درصد کل محدودۀ تابستان 1400
آنلاین 26 شهریور 1400 1400/06/23 کل درس های دهم و یازدهم

سوالات آزمون ابتدایی و انتهایی تابستان هم محدوده و هم سطح طراحی می شوند و پایان تابستان نیز به دانش آموز، گزارشی از میزان پیشرفت یا افت آنها در تابستان ارائه می گردد. برنامه مطالعاتی ای که پس از آزمون اول ارائه می شود نیز بر پایۀ تعیین سطح داوطلب در آزمون و به صورت سطح بندی شده خواهد بود.

این آزمون ها در تمامی مراحل به صورت کاملا آنلاین برگزار می شود.

مشاهده محدوده جزئی آزمون های آزمایشی تابستان 1400


کارنامه های هوشمند

گزینه دو در تابستان 1400 به داوطلبان 9 کارنامه هوشمند ارائه می کند. این کارنامه ها پس از هر آزمون از طریق سایت گزینه دو قابل مشاهده است. همچنین گزینه دو به مدارس شرکت کننده در آزمون ها نیز 7 گزارش ویژه مدیر و مشاور و دبیر مدرسه ارائه می کند. فیلم معرفی و لینک مشاهده این کارنامه ها در ادامه ارائه شده است.

کارنامه آزمون

در کارنامه آزمون، درصدها و ترازهای خودت و بقیه شرکت کننده ها را در درس های مختلف می بینی و حتی می توانی سؤالات غلط و نزده ات را تمرین کنی.

سنجش پیشرفت تحصیلی

با این کارنامه متوجه میشوی در طول تابستون تسلطت روی درس های پایه چقدر بیشتر شده.

تخمین رتبه

در این کارنامه متوجه میشوی اگر در آخرین آزمون سراسری که برگزار شد، شرکت می کردی چه رتبه ای به دست می آوردی.

رشته های قبولی

با این کارنامه می توانی رشته ها و شهرهای مورد علاقه ات را اولویت بندی کنی و به صورت مجازی انتخاب رشته کنی.

تحلیل آزمون

با این کارنامه می توانی خیلی ساده و سریع آزمون را بر اساس پاسخ های نادرست، نزده و درستت تحلیل کنی.

تحلیل یادگیری

با این کارنامه نقاط قوت و ضعفت در موضوعات هر درس را از آزمون اول تا حالا مشاهده می کنی.

روند تحصیلی

با این کارنامه در یک نگاه، روند پیشرفت یا افت تحصیلی ات را در طول آزمون ها و درس های مختلف می بینی.

مشاوره آموزشی

اگر می خواهی یک تحلیل ساده از اعداد کارنامه آزمون داشته باشی، این کارنامه را استفاده کن.

زیردرس ها

با این کارنامه می‌توانی درصد و تراز آزمونت را به تفکیک کتاب درسی بررسی کنی.

گزارش های مدیر مدرسه

مدیر در یک گزارش می تواند با یک نگاه عملکرد دانش آموزان خود را در درس های مختلف مشاهده کند و همین طور از طریق دو فایل اکسل گزارش های دلخواه دیگری هم طراحی کند.

گزارش های دبیر

دبیر هر درس بعد از آزمون می تواند عملکرد دانش آموزان خود و همین طور وضعیت پاسخگویی به هر سؤال را در دو گزارش مشاهده کند.

گزارش های مشاور

مشاور مدرسه در چهار گزارش می تواند ریز نمرات دانش آموزان را بررسی کند، روند تحصیلی مدرسه را مشاهده کند، وضعیت مدرسه را با مدارس شهر مقایسه کند و غایبین آزمون را شناسایی نماید.

برای مشاهده نمونه کارنامه های گزینه دو کلیک کنید

پیش آزمون های آنلاین

گزینه دو به منظور آمادگی داوطلبان برای آزمون های آزمایشی، مجموعه تست هایی را با عنوان پیش آزمون آنلاین و هم محدوده با مراحل 2 تا 5، از طریق بانک سوال ارائه می کند. محدودیت دسترسی به این پیش‌آزمون های آنلاین متناسب با ثبت نام آزمون های آزمایشی گزینه دو خواهد بود، به این معنی که دانش آموزی که مثلا مراحل2 و 3 را ثبت نام کرده است، به پیش آزمون مراحل مشابه دسترسی خواهد داشت. با این پیش آزمون ها دانش آموزان می توانند به صورت شخصی در آزمون هایی متناسب با محدوده آزمون آزمایشی اصلی پیش رو، به تفکیک دروس مختلف از خود آزمون بگیرند و کارنامه های اصلی و تحلیل آزمون را دریافت کنند

بانک سوال


موسسه گزینه دو در کنار آزمون های آزمایشی خود، اپلیکیشن بانک سوال هوشمند گزینه دو را در دو نسخه مجزا برای دانش آموزان و مدارس ارائه کرده است. شما با کمک این اپلیکیشن به مجموعه کامل و بی نظیری از سوالات استاندارد تالیفی گزینه دو دسترسی خواهید داشت. در اپلیکیشن دانش آموز می توانید متناسب با درس یا موضوع موردنظرتان آزمون بسازید، تمرین حل کنید، آزمون های خود را رفع اشکال هوشمند کنید و یا حتی در آزمون آنلاین مدرسه خود یا گزینه دو شرکت کنید. بانک سوال امکان بسیار مفیدی است که کمک می کند به بهترین شکل ممکن و در کمترین زمان، یادگیری خود را ارتقاء دهید.

تمامی دانش‌آموزانی که حداقل چهار مرحله از آزمون‌های آزمایشی تابستان 1400 را ثبت نام کرده باشند، در طول دوره تابستان به بانک سوال دسترسی رایگان خواهند داشت.

مدارس دوره دوم متوسطه نیز با ثبت نام حداقل 24 نفر-آزمون در هر گروه آزمایشی پایۀ دوازدهم می توانند به بانک سوال ویژه مدارس در همان پایه و گروه دسترسی داشته باشند.بانک سوال گزینه دو

آموزش آنلاین با گزینه دو


گزینه دو برای شما خدمات آنلاین آموزشی ویژه ای را ارائه کرده است که می تواند در کنار آزمون ها ، نقش زیادی در آمادگی شما برای کنکور 1400 داشته باشد. برای آشنایی بیشتر و یا مشاهده این خدمات، روی هر کدام کلیک کنید.

پیش آزمون

قبل از هر آزمون می توانید با سؤالات هم محدوده با آزمون به صورت آنلاین در سایت و اپلیکیشن گزینه دو تمرین کنید یا PDF آن را دانلود نمایید

رفع اشکال هوشمند

بعد از هر آزمون با سوالات غلط و نزده‌تان یا حتی سوالات جدید مشابه آنها، تمرین آنلاین حل کنید

جزوه های کمک آموزشی

در این بخش می توانید به جزوه درس های مهم پایه دهم، یازدهم و دبیران گزینه دو دسترسی داشته باشید

کلاس کنکور

فیلم های تدریس کامل پایه های دوازدهم توسط دبیران با تجربه گزینه دو را رایگان تماشا کنید

نکته و تست

اگر می خواهید نکته های کنکوری درس های مهم را بدانید، مشاهده این فیلم ها بهترین گزینه است

کلاس درس

فیلم آموزش مجازی درس های مهم در پایه های دهم و یازدهم در این قسمت ارائه شده است

مجموعه آزمون های سراسری

آرشیو سوالات کنکورهای سال های گذشته با پاسخ تشریحی آنها را برای شما آماده کرده ایم

مجموعه آزمون های گزینه دو

با ثبت نام در آزمون های گزینه دو می توانید به آرشیو آزمون های گزینه دو در سال گذشته دسترسی پیدا کنید

پاسخ تشریحی شخصی

بعد از آزمون به جای دفترچه چاپی، از سایت گزینه‌دو پاسخ تشریحی شخصی خود را دریافت ‌کنید

مشاوره آنلاین با گزینه دو

موفقیت در کنکور فقط با آموزش و آزمون میسر نیست. داشتن اطلاعات مشاوره ای کافی برای تصحیح به موقع اشتباهات خود ضروری است. ما سعی کردیم مشاوره هایی را به صورت رایگان در اختیار تمام داوطلبان خود قرار دهیم.


برنامه مطالعاتی

بر اساس نتایج آزمونتان برنامه مطالعاتی روزانه سطح بندی شده دریافت کنید

برنامه گزینه مشاور

هر هفته در کنار محمدرضا پوردستمالچی و دبیران گزینه دو، برنامه های مشاوره ای گزینه دو را فضاهای مجازی موسسه گزینه دو تماشا کنید

لایوهای اینستاگرام

تا کنکور 1401 در بازه های زمانی مختلف با لایوهای مشاوره ای اینستاگرام و با بررسی دروس مختلف و ارائه مشاوره های تحصیلی در کنارتان خواهیم بود

پرسش و پاسخ مشاوره ای

سوالات پر تکرار داوطلبان سال های گذشته که قطعا سوالات مشاوره ای شما نیز خواهد بود را به همراه پاسخ مشاهده کنید

فیلم های مشاوره ای

بیش از 1200 فیلم مشاوره ای در موضوعات مختلف از قبیل هنر آزمون دادن، مدیریت زمان، نحوه خلاصه نویسی و ... برای شما گردآوری شده است

مقالات مشاوره ای

بیش از 600 مقاله مشاوره ای در موضوعات مختلف از قبیل روش صحیح مطالعه، تغذیه مناسب، تندخوانی، تقویت حافظه و ... برای شما گردآوری شده است

نرم افزارهای هوشمند


نرم افزارهای هوشمند گزینه دو به عنوان یک مشاور شخصی همیشه همراه شما هستند. دسترسی به این نرم افزارها با ثبت نام در آزمون های آزمایشی برای شما فراهم خواهد شد.


تخمین رتبه

در این نرم افزار، درصدهای احتمالی خود را اعلام می کنید و رتبه شما در مقایسه با آخرین کنکور برگزار شده، در زیرگروه‌های مختلف تخمین زده می شود.

آخرین قبولی ها

با استفاده از این نرم افزار می توانید حدود رتبه و نمره آخرین نفرات قبولی در رشته ها و دانشگاه های مختلف در سال گذشته را مشاهده کنید

نرم افزارهای کارنامه کنکور

در این نرم افزارها می توانید رتبه موردنظرتان را وارد کنید و کارنامه قبولی های سال گذشته شامل درصد و رشته را مشاهده کنید

شرایط و قوانین ثبت نام


در تابستان 1400، داوطلبان کنکور 1401 (دانش آموزان پایه یازدهم به دوازدهم) می توانند در 6 مرحله آزمون تابستان گزینه دو ثبت نام نمایند و در کنار این آزمون ها متناسب با تعداد مراحل ثبت نام شده خود، به محصولات و خدمات طلایی گزینه دو نیز دسترسی داشته باشند.

لازم به ذکر است هزینه ثبت نام در هر مرحله از آزمون های تابستان 1400 گزینه دو برابر با 83,000 تومان است که در مجموع، هزینه 6 مرحله آزمون آزمایشی به همراه خدمات طلایی اختصاصی 498,000 تومان می شود.


ثبت نام در آزمون های گزینه دو از دو طریق زیر امکان پذیر خواهد بود:

دقت نمایید که پس از ثبت نام به هیچ عنوان امکان انصراف وجود ندارد.

داوطلبان قدیمی گزینه دو چه می گویند:پاسخ

برای آمادگی کنکور در سال دوازدهم، در آزمون آزمایشی شرکت کنید که سوالاتش بیشترین شباهت را به آزمون سراسری دارد و کارنامه و گزارش های مشاوره ای دقیق به شما ارئه می کند. گزینه دو تمام این ویژگی ها را دارد.

پاسخ

در حال حاضر که اکثر آزمون های آزمایشی به صورت آنلاین یا غیرحضوری برگزار می شوند، کیفیت برگزاری، محاسبه دقیق زمان، جلوگیری از تقلب گسترده و ارائه کارنامه با رتبه معتبر بسیار مهم است.

پاسخ

آزمون سراسری بیشترین شرکت کننده را دارد. به همین دلیل، گزینه دو با تخمین رتبه دقیق از وضعیت شما در آزمون سراسری، در واقع بزرگترین جامعه آماری را دارد.

پاسخ

سوالات آزمون های گزینه دو در طول 11 سال اخیر همواره شباهت حدود 80 درصد با آزمون سراسری داشته است و بهترین انتخاب برای داوطلبان کنکور می باشد.