آزمون آزمایشی


آزمون ها ابزار مناسبی برای گزینش افراد برای ظرفیت های محدود هستند. به وسیله آزمون می توان میزان توانایی افراد در حوزه های مختلف را ارزیابی نمود. آزمون ها می توانند موضوعات درسی یا غیر از آن را در بر بگیرند. یکی از مهم ترین آزمون هایی که در کشورهای مختلف جهت ارزشیابی افراد برگزار می شود، آزمون ورودی به دانشگاه است. در کشور ایران کنکور به عنوان آزمونی بزرگ نقش اصلی در پذیرش دانشجو در دانشگاه ها را دارد. هر ساله دانش آموزان زیادی از سراسر کشور برای تحقق رویاهای خود در کنکور شرکت می کنند. کنکور می تواند مهم ترین آزمون تحصیلی برای داوطلبین در زتدگیشان باشد. بررسی ها نشان داده است که لازمه اصلی موفقیت در این آزمون آمادگی قبلی می باشد.

در این مقاله می خواهیم در خصوص کنکور و راه های آمادگی برای آن صحبت کنیم؛ البته راه هایی که هم منجر به یادگیری فارغ از تنش و اضطراب منفی شود هم موفقیت در کنکور!

درحال بارگذاری...

درحال بارگذاری...

اهمیت کنکور آزمایشی


عواملی مهمی در افزایش آمادگی افراد قبل از کنکور نقش دارند. یکی از مهم ترین عوامل که باعث ارزیابی شرایط داوطلبین و آمادگی آنها خواهد شد، شرکت در کنکورهای آزمایشی است. کنکورهای آزمایشی فواید زیادی دارند و به داوطلبین در جنبه های مختلف سنجش کمک می کنند. اهمیت اصلی کنکور آزمایشی 5 مورد است که در ادامه آنها را ذکر خواهیم کرد.

 1. کنکورهای آزمایشی تا حد امکان مشابه با کنکور طراحی شده اند. ترتیب قرارگیری هر درس، تعداد سوال، زمان بندی و... بخشی از مهمترین ویژگی اولیه آزمون های آزمایشی است که مطابق کنکور اصلی برنامه ریزی شده اند.
 2. در پایان کنکور آزمایشی، کارنامه هایی به داوطلبین ارائه می شود که گزارشی از وضعیت تحصیلی آنها است. دانش آموزان با بررسی نتایج آزمون می توانند وضعیت دروس مختلف خود را ارزیابی کرده و نقاط ضعف خود را شناسایی کنند.
 3. کنکور برای بسیاری از داوطلبین یک آزمون استرس زا است. گاهی عدم کنترل اضطراب و استرس جلسه آزمون، حتی داوطلبینی که به خوبی به مباحث تسلط دارند را نیز تحت شعاع قرار می دهد. شرکت در کنکورهای آزمایشی ذهن داوطلب را برای آزمون نهایی آماده می سازد.
 4. در کنکورهای آزمایشی استاندارد، غالبا طیف قابل قبولی از داوطلبین حضور دارند. حضور این تعداد داوطلب از سراسر کشور، اطلاعات مقایسه ای بسیار مناسبی جهت ارزیابی بهتر خود در اختیار داوطلبین قرار می دهد. در عین حال امکان مقایسه های هوشمند و دقیق با داوطلبان واقعی آزمون سراسری که در میان جامعه آموزشی به تخمین رتبه معروف است، نیز می تواند دید کامل تری از وضعیت داوطلبان نسبت به کل کشور ارائه کند
 5. نوع طراحی سوالات کنکور با سوالات امتحانی مدارس تفاوت زیادی دارد. آزمون های آزمایشی استاندارد دانش آموزان را با سوالاتی مشابه و در حد و اندازه کنکور آشنا می سازد. مهارت و تسلط طراحان سوالات آزمون های آزمایشی، برای پیش بینی چارچوب ذهنی طراحان سوالات آزمون سراسری سال بعد، در این زمینه بسیار مهم است. عملا شباهت سوالات کنکور آزمایشی با آزمون سراسری، می تواند به دانش آموزان کمک کند تا در جلسه کنکور غافلگیر نشوند.

کنکور آزمایشی آنلاین


از زمستان 98 تاکنون بیماری کرونا در تغییر سبک زندگی مردم چه در ایران و چه در سایر نقاط جهان تاثیر به سزایی داشته است. این تغییرات در بخش آموزش نمود بسیاری دارد. غیرحضوری شدن مدارس، آموزش آنلاین و ... تنها بخش کوچکی از این تغییرات هستند. اما در همین مدت آزمون های ارزیابی مانند کنکور و امتحانات نهایی دانش آموزان به علت اهمیتی که در آینده این قشر دارد در با رعایت پروتکل ها به صورت حضوری برگزار گردیده است. با توجه به برگزاری کنکور پس توجه به آمادگی برای حضور در این آزمون نیز مانند زمان های گذشته الزامی است.
همانطور که پیشتر ذکر شد یکی از مهمترین جنبه های آمادگی برای کنکور شرکت در آزمون های آزمایشی است. با توجه به اپیدمی کرونا حضور در آزمون های حضوری برای داوطلبین امکان پذیر نمی باشد. در چنین فضایی برگزاری کنکور آزمایشی آنلاین می تواند بهترین پاسخ به نیاز داوطلبین باشد. یک آزمون آنلاین باید با شاخصه هایی مشابه کنکور آزمایشی حضوری برگزار شود و تنها تفاوت آن در نوع شرکت داوطلین در آزمون می باشد.

 کنکور آزمایشی آنلاین

کنکور آزمایشی آنلاین


گزینه دو یک موسسه آموزشی و فرهنگی پیشرو است که بیش از دو دهه در زمینه خدمات آموزشی به داوطلبان کنکور فعالیت می کند. سابقه درخشان و به روز بودن در طول گذر زمان، باعث شده تا این موسسه همه ساله با استقبال خوب داوطلبان کنکور رو به رو باشد و بتواند به خوبی نیاز آنها را پاسخ دهد. با توجه به اینکه اکثر داوطلبان کنکور، دانش آموزان سال دوازدهم هستند، گزینه دو محدوده بندی آزمونهای آزمایشی خود را به گونه ای انجام داده تا این دانش آموزان نیز مطابق با تدریس دبیران در سال تحصیلی بتوانند در آزمون ها شرکت کنند. ضمنا در زمان شیوع بیماری کرونا نیز این موسسه مانند سال های گذشته در کنار داوطلبین کنکور حضور داشته و همچنان به بهبود فرآیند یادگیری آنها و حضور موفقشان در کنکور کمک می کند. در ادامه به معرفی ویژگی های برگزیده کنکورهای آزمایشی گزینه دو می پردازیم:

16 میلیون
برگزاری آزمون آنلاین
305.5هزار
شرکت کننده آزمون آنلاین

پیش آزمون


قبل از هر آزمون داوطلبان می توانند به وبسایت موسسه مراجعه کرده و در پیش آزمونی آنلاین شرکت کنند. این پیش آزمون به آمادگی بیشتر داوطلبین جهت شرکت در کنکورهای آزمایشی کمک شایانی می کند. محدوده بندی سوالات پیش آزمون نیز مطابق با آزمونی است که برگزار خواهد شد.

زمانبدی آزمون های آزمایشی


زمان بندی آزمون ها در گزینه دو بسیار حساب شده است. زمان بندی آزمون ها بیشتر مطابق با تقویم آموزشی دانش آموزان سال دوازدهم تدوین شده است. فاصله آزمون ها با توجه به تقویم آموزشی مدارس در ابتدای سال اغلب سه هفته می باشد اما در ماه های پایانی این فاصله به بازه های دو هفته ای و حتی کمتر از یک هفته نیز می رسد.

بودجه بندی سوالات آزمون


مطابق با مباحثی که دانش آموزان سال دوازدهم در طی سال آموزش می بینند، سوالات آزمون طرح می شود. سوالات آزمون های نخست ضمن جمع بندی پایه های دهم و یازدهم به صورت تدریجی دروس سال دوازدهم دانش آموزان را نیز ارزیابی می کند. در این مدت تمرکز بر پایه دوازدهم بیشتر است. پس از آن مرورهای بیشتر و جمع بندی در دستور کار قرار می گیرد. مشاوران آموزشی معتقدند این نوع آزمون های برنامه ای به پیشرفت تحصیلی دانش آموزان کمک شایانی خواهد کرد.

تاریخ و محدوده کلی آزمون ها

آزمون های آزمایشی سال تحصیلی 1401-1400
تاریخ برگزاری مهلت ثبت نام برگزاری محدودۀ کلی
1400/07/09 1400/07/01 آنلاین تعیین سطح درس های دهم و یازدهم
1400/07/23 1400/07/15 آنلاین حضوری در حوزه آفلاین با دانلود دفترچه


بخشی از نیمسال اول پایۀ دوازدهم + بخشی از درس های پایه دهم
1400/08/14 1400/08/11 آنلاین
1400/09/05 1400/09/02 آنلاین حضوری در حوزه آفلاین با دانلود دفترچه
1400/09/26 1400/09/23 آنلاین
1400/10/24 1400/10/21 آنلاین حضوری در حوزه آفلاین با دانلود دفترچه جمع بندی نیمسال اول پایۀ دوازدهم
1400/11/15 1400/11/12 آنلاین

بخشی از نیمسال دوم پایۀ دوازدهم + بخشی از درس های پایه یازدهم
1400/12/06 1400/12/03 آنلاین
1400/12/20 1400/12/17 آنلاین حضوری در حوزه آفلاین با دانلود دفترچه
1401/01/05 1401/01/02 آنلاین جمع بندی کل پایۀ دهم
1401/01/12 1401/01/09 آنلاین جمع بندی کل پایۀ یازدهم
1401/01/19 1401/01/16 آنلاین جمع بندی پایه های دهم و یازدهم
1401/02/02 1401/01/30 آنلاین جمع بندی نیمسال اول پایه دوازدهم و جمع بندی پایه دهم
1401/02/16 1401/02/13 آنلاین حضوری در حوزه آفلاین با دانلود دفترچه جمع بندی نیمسال دوم پایۀ دوازدهم و جمع بندی پایۀ یازدهم
1401/02/30 1401/02/27 آنلاین جمع بندی کل پایۀ دوازدهم
1401/03/20 1401/03/17جامع مطابق با آزمون سراسری 1401
1401/03/24 1401/03/21 آنلاین
1401/03/27 1401/03/24 آنلاین حضوری در حوزه آفلاین با دانلود دفترچه
1401/03/31 1401/03/28 آنلاین
1401/04/03 1401/03/31 آنلاین حضوری در حوزه آفلاین با دانلود دفترچه
آنلاین آنلاین در بانک سوال
حضوری حضوری (با هماهنگی با نمایندگی شهر خود)
 آفلاین با دانلود دفترچه آفلاین با دانلود دفترچه

جامعه آماری


طیف شرکت کنندگان در آزمون های آزمایشی گزینه دو بسیار قابل قبول است. آزمون های این موسسه از لحاظ تعداد نفرات مشارکت کننده همواره جز سه آزمون پرمخاطب دسته بندی می شود.

درعین حال گزینه دو تنها موسسه ای است که پس از هر آژمون نتایج آزمون شما را با جامعه آماری آزمون سراسری که بزرگ ترین جامعه آماری است، مقایسه می کند و به شما می گوید اگر در آخرین کنکور برگزار شده شرکت می کردید، چه رتبه و ترازی کسب می کردید! نمونه این گزارش با نرم افزار تخمین رتبه گزینه دو نیز قابل مشاهده است. دقت کنید در آزمون گزینه دو، به دلیل رعایت استانداردهای آزمون، نتیجه حتما واقعی تر از درصدهای فرضی خواهد بود.

سطح دشواری سوالات


سطح سوالات کنکورهای آزمایشی یکی از مهمترین عوامل در تعیین استاندارد بودن آن آزمون است. سوالات آسان دانش آموزان را دچار شناخت اشتباه از خود می کند و سوالات دشوار نیز می تواند آنها را نا امید سازد. سوالات آزمون های آزمایشی گزینه دو به گونه ای که حد نرمالی از دشوار و آسانی را همراه خود دارد.

مشابهت سوالات به کنکور


طی سالهای گذشته سوالات گزینه دو حدود 80 درصد با سوالات کنکور شباهت داشته است. این شباهت بالا باعث شده است که داوطلبین با طیف وسیعی از سوالات از قبل آشنایی داشته باشند و سوالات برای آنها تازگی نداشته باشد. ضمنا این مورد نشان می دهد تسلط بر مباحث آزمون های گزینه موفقیت نهایی را نصیب داوطلبین می کند.

بیش از 12 سال مشابهت حدودا 80 درصدی با کنکور نشان گر همین موضوع است. برای مثال شما می توانید جزئیات مشابهت سوالات گزینه دو با کنکور 1400 یا تطبیق با کنکور 99 را مشاهده نمایید.

آزمون آنلاین


وبسایت گزینه دو یک بستر بسیار قوی برای برگزاری آزمون های آنلاین دارد. با توجه به شیوع کرونا این مجموعه توانسته است همچنان به خوبی از داوطلبین کنکور حمایت کند و دغدغه های آنها را برطرف سازد. گزینه دو به داوطلبین امکان حضور در هر سه نوع آزمون آنلاین در بانک سوال، آفلاین با دانلود دفترچه و حضوری با هماهنگی نمایندگی را می دهد. البته روش های برگزاری هر مرحله در بخش خدمات گزینه دو در آن پایه مشخص شده است.

ویژگی های آزمون آنلاین


آزمون های آنلاین گزینه دو دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد که برای اولین بار توسط این موسسه ارائه شده اند:

 1. جابه جایی گزینه های سوالات آزمون به صورت رندوم برای هر دانش آموز
 2. محاسبه دقیق زمان پاسخگویی بدون احتساب زمان تلف شده ناشی از کندی اینترنت
 3. ارائه رتبه دقیق و معتبر
 4. رفع اشکال هوشمند پس از پایان آزمون

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید بر روی هر یک از موارد زیر کلیک کنید.

جابجایی رندوم گزینه ها

ترتیب گزینه های سوالات در آزمون آنلاین شما با سایر شرکت کنندگان متفاوت است. ویژگی ای که فقط در اپلیکیشن بانک سوال گزینه دو وجود دارد.

محاسبه دقیق زمان آزمون

زمان شما و دوستانتان از لحظه شروع مشابه یکدیگر است و زمان های تلف شده بابت کندی اینترنت هم حذف می‌کنیم.

رتبه معتبر و دقیق

با شرکت در آزمون آنلاین با سوالات استاندارد به همراه محاسبه دقیق زمان و کلید آزمون یکتا، حتما رتبه دقیق و معتبر دریافت خواهید کرد..

رفع اشکال هوشمند

بعد از آزمون آنلاین گزینه دو، می‌توانید با سوالات غلط و نزده و حتی سوالات جدید براساس نقاط ضعفتان تمرین آنلاین حل کنید.

درحال بارگذاری...


یکی از جنبه های اصلی کنکورهای آزمایشی این است که دانش آموزان پس از آن درک درستی از عملکرد خود داشته باشند. این درک درست با ارائه کارنامه هایی هدفمند به دست خواهد آمد. بعد از هر آزمون آزمایشی گزینه دو 8 کارنامه به داوطلبین ارائه می کند. در این کارنامه درصد، تراز، تخمین رتبه، رشته های قبولی احتمالی و ده ها امکان دیگر به کاربران ارائه می شود.

ثبت نام کنکورهای آزمایشی گزینه دو


در طی سال تحصیلی 1401-1400 گزینه دو 20 مرحله آزمون برای داوطلبین کنکور 1401 برگزار می کند. در این آزمون ها ضمن جمع بندی دروس پایه دهم و یازدهم، دروس پایه دوازدهم نیز به تدریج مورد سنجش قرار می گیرند. شما می توانید با مراجعه به وبسایت موسسه گزینه دو یا نمایندگی های آن در شهر خود برای حضور در کنکورهای آزمایشی گزینه دو ثبت نام کنید. ضمنا شما با شرکت در کنکورهای آزمایشی گزینه دو از تعداد زیادی از خدمات دیگر این مجموعه که ویژه داوطلبین کنکور می باشد بهره مند خواهید شد.

هزینه کنکور آزمایشی


هزینه شرکت در هر مرحله از آزمون های گزینه دو 83000 تومان می باشد. داوطلبان برای شرکت در مجموع 20 مرحله آزمون باید 1660000 تومان بپردازند. در نظر داشته باشید که متناسب با مراحلی که در آزمون های گزینه دو شرکت می کنید به خدمات طلایی دیگری نیز دسترسی خواهید داشت. مهمترین خدمات طلایی گزینه دو شامل بانک سوال ، آزمون های آنلاین کشوری، پیش آزمون های آنلاین، سنجش های مستمر و ...می باشد.

نمونه کارنامه های گزینه دو


نظرات داوطلبین قدیمیپاسخ

کنکورهای آزمایشی به دانش آموزان درک درستی از جلسه آزمون می دهند. در این آزمون ها سوالاتی در سطح کنکور برای داوطلبین طراحی می شود و آنها می توانند به خوبی خود را مورد سنجش قرار دهند. ضمنا به کنترل اضطراب داوطلبین در جلسه کنکور نیز کمک خواهد کرد.

پاسخ

با توجه به گسترش بیماری کرونا در حال حاضر شرایط برای برگزاری آزمون حضوری دشوار است. لذا برای حفظ سلامت داوطبین گزینه دو آزمون های آزمایشی آنلاین را برای داوطلبین ارائه می کند. کنکور آزمایشی آنلاین اگر به خوبی شبیه سازی شده باشد و به داوطلبین امکانات مناسبی عرضه کند، می تواند جایگزین مناسبی برای کنکور آزمایشی حضوری باشد. البته در طی مراحل کنکورهای آزمایشی گزینه دو تدابیری برای آزمون حضوری نیز سنجیده شده است.

پاسخ

کنکورهای آزمایشی گزینه دو برای داوطلبین رشته های ریاضی، تجربی و انسانی ارائه می شود.

پاسخ

بهترین زمان برای ثبت نام کنکورهای آزمایشی همیشه همین امروز است. زیرا داوطلبین هرچه سریع تر ثبت نام خود را انجام دهند به همان اندازه نیز زودتر به خدمات گزینه دو دسترسی خواهند داشت. این خدمات به موفقیت افراد در کنکور کمک شایانی می کند.